Eeuwfeest Theo Thijssen- school in de Hoven 'Zware dagtaak' 2 december 1965 In de Hoven wapperde woensdag van de Theo Thijssenschool en van menige woning de nationale driekleur. Het was die dag honderd jaar geleden dat die school werd geopend, een feit waaraan ruime aan dacht is geschonken. Des morgens was er voor de leerlingen een feestelijke bijeenkomst in de zaal van café Schoonzicht en des middags hield het college van b&w - eveneens in deze zaal - een receptie. Bij die gelegenheid bleek duidelijk dat de Theo Thijssenschool een bijzondere plaats inneemt in de Hovense gemeenschap en dat het onderwijs dat er wordt gegeven, zeer wordt gewaardeerd. Op 1 december 1865 werd de school aan de overkant van de IJssel overgenomen van meester J. Jansen, die zijn onderwijsinstituut met subsidie van de gemeente dreef, zodat het in zekere zin een bijzondere school was. De Hovenaren hebben honderd jaar geleden van de opening van hun school een groot feest gemaakt. 's Morgens om half elf kwam Zutphens toenmalige burgemeester, graaf Van Limburg Stirum, de IJsselbrug over om de plechtigheid te verrichten. Nagenoeg alle Hovenaren - gestoken in hun beste pak - woonden met hun kinderen de opening bij. De school trok kinderen uit de wijde omge ving - tot zelfs uit Brummen, Hall en Voorst - en begon met 168 leerlingen. Daar had het eerste hoofd, C. Lokhorst, die werd bijgestaan door een hulponderwijzer en een kwekeling, zijn handen meer dan vol aan. 'Wat een zware dagtaak hebben die mensen gehad', mompe len 'insiders' nu misschien. Toch hield het onderwijzend personeel nog kracht en lust over om er een avondschool op na te hou den, waarop oudere Hovenaren het een en ander werd bijgebracht. In 1906 overschreed Een foto van enkele jaren geleden: de onderwijzers van de Theo Thijssenschool, met het toenmali ge hoofd de heer Van Arragon, de heer Kappert (staand, links) en mevr. Evers-Timmer. Op de ach tergrond enkele nieuwsgierige leerlingen. (Regionaal Archief Zutphen) ^utphen - 2015/4 121

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 25