Raad akkoord met ontwerp- monumentenlijst J.M. Germans, meegedeeld dat het bestuur in verband met het 775-jarig bestaan van de stad het gemeentebestuur de aanleg van een muse- umtuin heeft aangeboden, waarbij is bedongen dat het onderhoud voor rekening van de ge meente komt. Het gemeentebestuur heeft dit aanbod geaccepteerd. De voorzitter onthulde dat het een tuin in renaissancestijl zal worden, waarvoor mevr. Stam-Dresselhuys te Warnsveld een alleraardigst plan heeft gemaakt. Er wordt op het ogenblik afgewacht wanneer van gemeen tewege met de aanleg wordt begonnen. Aankoop plastiek Het bestuur wil verder een beeldhouwwerk aan kopen; er wordt gedacht aan een middeleeuws plastiek - iets uit deze streek. Zoiets is nogal kostbaar en moeilijk te krijgen. Er dient te wor den gerekend op een bedrag van drieduizend gulden. De heer Germans zinspeelde op de mogelijkheid van aankoop uit particulier bezit. De vereniging kan zich op dit ogenblik uitgaven permitteren. Het kapitaal is in het afgelopen jaar toegenomen tot 5074 gulden, zo deelde penningmeester A. Harekamp mee. Dat kapi taal is bestemd voor aankopen. In zijn openings woord zei de heer Germans onder meer dat het ledental was toegenomen, maar het werven van nieuwe leden blijft noodzakelijk. Wat betreft een expositie van mej. Bieruma Oosting - een bekend grafisch kunstenares - is er volgens de secretaris een definitieve toezegging voor 1966. Het museum ontving op 12 oktober zijn tien duizendste bezoeker. In 1964 bedroeg het aan tal bezoekers ruim negenduizend. Mr. A. Staring van de Wildenborch te Vorden nodigde de vereniging uit eens bij hem op het landgoed te komen kijken, welk aanbod gaar ne werd aanvaard. Na de vergadering hield de heer G.D. van der Heide, archeoloog, een le zing met dia's over 'Archeologisch onderzoek in het Zuiderzeegebied'. 30 november 1965 Namens vrijwel alle frac ties werd kritiek geuit op de door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord oost-Gelderland ingezonden brief, waarin on der meer werd gesuggereerd dat een dergelijke 'lijst van beschermde monumenten' de stedelij ke ontwikkeling in de weg zou staan. De heer Koning (cpn): 'De kamer han delde onjuist voor wat de keuze van de deskundige betreft. Dit was namelijk geen deskundige op het gebied van de monumen tenzorg, maar wel voor zaken die louter en alleen het midden- en kleinbedrijf en het toe risme betreffen. Door deze verkeerde keus is ook de conclusie in de brief van de kamer nietjuist. 'Het is jammer dat de kamer suggereert dat met zo'n lijst de gezonde ontwikkeling van de binnenstad wordt tegengehouden', aldus jhr. mr. W.H. de Jonge (vvd). Mr. De Kruyf (Prot. Chr.): 'De merendeels niet eens gegronde beweringen die de kamer opsomt, betreffen alleen maar economische aspecten.' Wethou der W. Albers (PvdA): 'Ik ben blij dat de raad de mening van de kamer niet deelt.' 'Lijstpanden' De heer Gies (PvdA), die met succes het op voeren van het 'reinigingshuisje' bij de Jood se begraafplaats voorstond, vroeg zich af of de gemeente met betrekking tot de monu mentenzorg zo zoetjesaan geen supervisor nodig had. Volgens wethouder Albers worden belangstellenden voldoende ingelicht over hetgeen zij wel en niet met hun 'lijstpanden' mogen doen. Op de kennisgeving, waarmee hen werd bericht dat hun eigendom als be schermd monument wordt beschouwd staat dit namelijk - met heel kleine lettertjes - keu rig netjes vermeld. 120 ^utphen - 2015/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 24