i 1 Beukerstraat e.o. alleen voor voetgangers Museumvrienden bieden aanleg museumtuin aan langer te handhaven.' Voorgesteld wordt dan ook het verzoek van het sociƫteitsbestuur in te willigen. 16 november 1965 Een door de verkeersad- viescommissie bij b&w ingediend voorstel inzake: eenrichtingverkeer in de kern van de oude binnenstad; een zone, uitsluitend voor voetgangersverkeer en parkeerbeperkingen (parkeermeters, c.q. parkeerschijven) is maan dagavond na afloop van de raadsvergadering toegelicht door de commissaris van politie, de heer H. Kraayenbrink. Het betreft hier een voorlopig plan, zo stelde de commissaris, waar over het advies van de middenstand zal worden gevraagd. Men wil de markten (van Marspoort straat tot Spittaalstraat), Lange Hof straat, Boompjeswal, Laarstraat en Rijkenha gen - aanvoer- en afvoerwegen naar de kern van de oude binnenstad - berijdbaar houden voor het verkeer in beide richtingen. En ver der een systeem toepassen waarbij de daarop uitkomende wegen alleen dienst zullen doen als afvoer- en niet als toevoerwegen, i.c. een richtingverkeer. Wat de Sprongstraat betreft, gaan de gedachten echter uit naar eenrich tingverkeer naar de Markt. Voetgangersgebied Dit laatste houdt verband met plannen om de Beukerstraat, Korte Beukerstraat en Fran- kensteeg af te sluiten voor alle verkeer en wel iedere dag. Onder dit voorbehoud dat voer tuigen die moeten laden en lossen, er wel kunnen komen. Echter: op bepaalde uren in de morgen. Hierover wordt het advies ge vraagd aan de middenstandsorganisaties. Hierdoor worden in de toekomst verkeers opstoppingen in het nauwe gedeelte van de Prentbriefkaart van de Beukerstraat (omstreeks I960), uitgegeven door J.B. van den Brink Co. (Regionaal Archief Zutphen) Beukerstraat en botsingen op de hoek van de Beukerstraat en de Turfstraat voorkomen. Voor een goed begrip diene, dat door een dergelijke maatregel alleen voetgangers in genoemde drie straten toegelaten zullen zijn. Wat de kwestie van de parkeerbeperkingen betreft worden als plaatsen voor lang parke ren met name gesuggereerd: 's-Gravenhof, Broederenkerkplein (voorlopig)Rozen gracht (vermoedelijk), Paardenwal, pleintje bij de Hagepoort, Boompjeswal en mogelijk ook de IJsselkade en Brugstraat. Gezien de toename van het verkeer is uitbreiding hier van in de toekomst beslist niet denkbeeldig. Met het oog op de situatie op de Hout- en Groenmarkt wordt gedacht aan een andere indeling der parkeerplaatsen, zodat er meer wagens kunnen staan. Maar ook aan beper king van het parkeren op de Hout- en Groen markt, Schupstoel en Laarstraat. De commissie meent dat er op bepaalde punten wat kan worden gedaan in de vorm van parkeermeters, bijvoorbeeld op de Schup- stoel. Wat de andere plaatsen betreft, heeft zij geen voorkeur voor parkeermeters of -schij ven, hoewel zij zich wel kan verenigen met parkeermeters op de Hout- en Groenmarkt. 18 november 1965 In de ledenvergadering van de Vereniging van Vrienden van het Ste delijk Museum heeft de voorzitter, de heer ^utphen - 2015/4 119

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 23