Rectificatie der het sprookje op de Berkel zou Warnsveld Warnsveld niet meer zijn.' Gondelvernielers De burgemeester had ook nog een hartig woordje te zeggen. Dat enige lieden het be stonden om - hem was dit die avond pas ter ore gekomen - het materiaal en het resultaat van de vrijetijdsbesteding van velen kort en klein te slaan, had hem bijzonder teleurge steld. Dat dit zo zonder meer niet kon, moest hun - als ze niet tot inkeer kwamen - worden ingepeperd, vond mr. Reitsma, die de gon delvernielers vierentwintig uur de tijd gaf om zich bij de politie te melden en zich bereid te verklaren de aangerichte schade te vergoe den. Komen zij binnen de gestelde tijd niet opdagen, dan wordt de zaak 'tot op de bodem uitgezocht'. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in de Zutphensche Courant hebben gestaan.) In het artikel 'Pettenfabriek Krukziener' in de vorige aflevering van ons blad is een fout geslopen. Het gaat om de bijschriften bij de foto's op de pagina's 43 en 46, waarin burgemeester S. de Jong (met vlinderstrik) is aangezien voor Meijer Krukziener. De foto van pag. 43 is hier nogmaals afgedrukt met het correcte bijschrift. de redactie Het personeel van de pettenfabriek omstreeks I960. Mevr. A.H. Barendsen (met bloemen) - 'de enige die nog de ouderwetse zijden boerenpet- ten kan maken' - is vijftig jaar in dienst en heeft een koninklijke onderscheiding ontvangen van burgemeester S. de Jong (rechts van haar, met vlin derstrik). Het directeursechtpaar Michel en Annie Krukziener-Bachrach staat helemaal rechts. (foto Zeijlemaker, collectie familie Hazon) ^utphen - 2015/3 91

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 27