Het sprookje op de Berkel Eerste prijs voor 'De schone slaapster' Geraamd bedrag gestegen In hun verzoek aan Ged. Staten om subsidie d.d. 28 mei jl. stellen kerkvoogden dat in het kader van de restauratie van de kerk een plan is ontworpen om te komen tot herstel van de op 30 maart 1948 door brand verniel de torenspits. Met het oog op de toekenning van een Rijkssubsidie in oorlogsschadeherstel is uitgegaan van de gedachte de herbouw te doen geschieden in de vorm zoals deze voor de brand bestond. In wezen komt het hierop neer het herstel te doen plaatsvinden in de vorm van herbouw van de bekroning van 1637. De toenmalige staatssecretaris van ok&w heeft op 13 november 1964 in de kos ten van dit herstel - toen nog geraamd op ƒ1.550.000 - een subsidie van 90% toege kend. In verband met de na de samenstelling van de begroting voorgenomen loonron- den en prijsstijgingen van materialen zal er op moeten worden gerekend dat de kosten echter hoger zullen zijn dan begroot, aldus de kerkvoogdij. Met het oog hierop worden de geraamde herstelkosten nu op ƒ1.800.000 gesteld. Hiervan komt 10% ten laste van de kerkelijke gemeente, hetgeen een te zware belasting voor deze gemeente betekent. Vandaar het verzoek aan Ged. Staten om te willen bevorderen dat er van provinciewege een subsidie van 2^% van de kosten, zijnde ƒ45.000 beschikbaar wordt gesteld. De kerk voogden hebben het gemeentebestuur even eens verzocht een subsidie te verlenen. 1 september 1965 Voor ontwerp, verlichting, algemene indruk en afwerking een negen, voor rustig varen een tien; dat maakt in totaal 46 punten. Daarmee moest het fragment uit 'De schone slaapster', dat vrijdag en zaterdag meevoer in de gondelvaart Het sprookje op de Berkel wel de eerste prijs in de wacht slepen. Opmerkingen van de jury: 'Zeer goed, mooie compositie, wagen had iets meer vaart kunnen hebben.' Tweede prijzen werden toegekend aan 'Eskimoleven' (43 punten) en 'Berkelnimf' (41 punten). Met derde prijzen gingen strijken de bouwers van 'Zomeridylle', 'De gelaarsde kat5 en 'Gelderse boerenkeuken'. Met vierde prijzen werden gehonoreerd ''t Paard van Tro- je' en 'Oud dorpsgezicht'. De uitslag van de gondelvaart werd dins dagavond bekendgemaakt in De Pauw. Voordat de burgemeester zich van die taak kweet, wijdde de voorzitter van de gondelvaart- commissie, de heer Menger, enkele woorden aan de nagedachtenis van de heer Aug. L. Jan sen uit Zutphen, die vele malen zitting had in de jury. De heer Menger zwaaide lof toe aan Ber tie Heus, die de Warnsvelders, toen het mis dreigde te gaan met de gondelvaart, zoda nig had geanimeerd, dat het Sprookje op de Berkel toch doorgang kon vinden. Heus wist het vereiste minimum aantal van tien deelne mers bij elkaar te krijgen en zelfs meer dan dat. Zo strikte hij onder andere de Warns- veldse Schietvereniging, het Warnsvelds Mannenkoor, de Warkense Touwtrekkers en de buurtverenigingen Rondom de Molen en Leestenseweg. Ook wist hij verschillende gelegenheidsgroepen aan het ontwerpen en bouwen te krijgen. 'Hoe jammer het geweest zou zijn als dat niet was gebeurd, hebben we vrijdag en zater dag met eigen ogen kunnen zien', aldus bur gemeester D. Reitsma, die in de gondelvaart een belangrijke kwaliteitsverbetering had geconstateerd. Hij meende dat er nog meer jongeren bij dit evenement moesten worden betrokken om het jong te houden. Want dat er volgend jaar weer een gondelvaart zou zijn, was voor hem buiten kijf. Immers: 'Zon- 90 ^utphen - 2015/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 26