Wilhelminafontein: 'gietijzeren nachtmerrie' Roestige piramide neerkwam op slechts vijftig gulden per vier kante meter grond. En dat in de binnenstad. Hij meende dat dit het moment was om een positief besluit te nemen, opdat het nage slacht niet zou kunnen zeggen dat men zijn kans had gemist. Nadat de burgemeester er nog eens nadrukkelijk op had gewezen dat het voorstel in het college van alle kanten was bekeken en dat er ook tot en met over was onderhandeld, ging de raad ermee akkoord. Alleen mevrouw Baas (vvd) stemde tegen, omdat het offer haar op dit moment te groot voorkwam. 7 augustus 1965 - In haar actualiteitenrubriek heeft de vpro aandacht geschonken aan het heugelijke feit dat de Zutphense Wilhelmina fontein wordt teruggegeplaatst. Men maakte daarbij gebruik van een verhaal van correspon dent Willy H. Heitling. Daaruit het volgende: 'Voorouders van de huidige Zutphenaren hebben het geld bijeengebracht voor de aanschaf van een monument. Daarmee scheepten zij hun naza ten op met een monument dat in lelijkheid niet kan worden overtroffen. Naar de mode van die dagen kozen zij een gietijzeren nacht merrie. Er is nog zelden een zo enthousiaste fontein geweest als dit gedrocht. Het wierp uitbundige waterstralen de lucht in. Bij een zacht briesje daalde er een voorzichtig motre gentje op de Zutphense markt neer, maar een straffe bries bezorgde iedereen een stortbui. Wat doe je dan?' 'De Zutphenaren bewaarden de fontein zorg vuldig, maar ze lieten er zo weinig mogelijk water uit komen. Dat bleef zo, tot het verkeer Gemeentearbeiders demonteren op de vroege ochtend van 30 augustus 1957 de Wilhelminafon tein op de Houtmarkt. (foto Zeijlemaker, Regionaal Archief Zutphen) 88 Zutphen - 2015/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 24