Bron van ongelukken Raad akkoord met aankoop grond en gebouwen Mispelblom het verkeer van honderden forensen en van honderden kinderen die scholen voor voort gezet onderwijs in Zutphen bezoeken. Het is dus een druk stukje rijksweg. Zó druk dat men een Zutphense straat met roodwitte planken dichtspijkerde. Het zou te gevaarlijk worden als die er op ging uitmonden.' 'Uitgerekend in die drukke weg' - zo ging "Van de week" verder - 'wordt nu een gelijk vloerse kruising gebouwd van een nieuwe provinciale weg, die van Arnhem en Doetin- chem naar Deventer gaat leiden. Dat wordt geen kinderachtig weggetje. Men schat dat ook daar straks iedere dag duizenden auto's zullen rijden. De duizenden auto's op de nieuwe provin ciale weg en de duizenden auto's op de be staande rijksweg ontmoeten elkaar straks op dat nieuwe gelijkvloerse kruispunt in dat stuk je weg tussen Warnsveld en Zutphen. Op de weg, waar het zo druk is dat men een woon straat er niet op liet uitmonden ten einde te voorkomen dat de bakker en de slager er niet meer komen. En over dat kruispunt moeten straks al die kinderen naar school en al die forensen naar hun werk.' De radiocommentator voorzag: 'Dat moet een bron van ongelukken worden. In Zutphen maakt men daar al lugubere grapjes over, om dat er twee begraafplaatsen vlak in de buurt liggen. Dergelijke grapjes luchten wel op, maar ze nemen de fout niet weg die daar van ons belastinggeld wordt geconstrueerd. Men hoopt dat in de toekomst de rijksweg minder druk zal worden, omdat er andere voorzienin gen worden overwogen. De ervaring leert dat die hoop vergeefs is. Voorzieningen die nog worden overwogen, zijn pas over veel jaren werkelijkheid. Bovendien pleegt ondertussen het verkeer zo te groeien dat ze vaak als mos terd na de maaltijd komen.' 'In het Zutphens Dagblad' - aldus nog steeds de vPRO-commentator - 'heeft deze week iemand voorgesteld de vlaggen halfstok te hangen als het werk klaar is. Het ziet er naar uit dat heel wat mensen dat zullen doen. Tenzij men nog zo verstandig zou zijn het be gonnen werk stop te zetten. Kan dat nog? Het zou veel geld kosten. Het zou de ontwerpers misschien ook enig prestige kosten. Hoewel niet veel, want voor zover de leek het kan be oordelen, is de enige fout deze, dat men er niet op heeft gerekend dat de rijksoverheid zo lang aan het overwegen zou blijven. Boven dien is' - zo besloot de radiocommentator - 'nog nooit iemand slechter geworden van het toegeven van een fout.' 25 juli 1965 De lang niet voltallige gemeen teraad heeft zijn fiat gegeven aan het voorstel van b&w om het huidige gebouwencomplex van de nv Mispelblom aan te kopen voor an derhalve ton. Het werd geen hamerstuk. De heer Koning (cpn) vroeg zich af of de bevriezingsverordening, die later op de avond zou worden vastgesteld, niet voldoende waarborgen gaf voor het behoud van deze ka rakteristieke Zutphense hoek. De heer Feima (PvdA) hoopte dat te zijner tijd een passende bestemming voor het complex kon worden gevonden. De heer Bron (Prot. Chr.) achtte de aankoop alleen verantwoord als de brand- wijnstokerij c.a. een goede en zo rendabel mo gelijke bestemming zou krijgen. 'Is die onren dabele investering wel nodig? vroeg mevrouw Baas (vvd) zich af. Burgemeester S. de Jong wees er in zijn ant woord op dat de bevriezingsverordening niet ver genoeg ging. Hij wees er op dat het hier om een groot totaalbedrag ging, dat echter ^utphen - 2015/3 87

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 23