Duitse legervoertuigen rijden over de pontonbrug tussen de Badhuisweg en de Hoven. (Stedelijk Museum Zutphen) kelman is vanaf dat moment de hoogste ge zagsdrager in Nederland. Hij wordt gemach tigd op een door hem juist geacht tijdstip tot capitulatie over te gaan. Dat tijdstip breekt op 14 mei aan. Dan stuurt Winkelman rond 17.00 uur een telex naar alle onderbevelheb bers waarin hij bekendmaakt dat Nederland de wapens zal neerleggen. Als aanleiding voor de capitulatie noemt hij het bombardement op Rotterdam. De overgavepapieren tekent Winkelman een dag later in een schooltje in het Zuid-Hollandse dorp Rijsoord. Literatuur - Amersfoort, Herman, Piet Kamphuis (red.), Mei 1940. De strijd op Nederlands grondgebied, Den Haag 20052. - Galema, Sjoerd, Evelien Marskamp, Toos Smeerdijk, Gerrie Willemsen, Aan het eind van de lange brug begint De Hoven. Geschiedenis van Zutphen over de IJssel, Zutphen 2003. - grebbeberg.nl, discussiegroep (mededeling A. Goossens). Op 30 augustus 1941 wordt op de Oude Begraaf plaats in Zutphen een gedenksteen onthuld die herinnert aan de Nederlandse militairen die in de meidagen van 1940 gesneuveld zijn in en om Zutphen. Het monument is een geschenk van de Zutphense burgerij. Op de steen staan de namen van zeven gesneuvelde militairen. Aan het hoofd van de stoet loopt kolonel Johan Dwars. (foto: G. ter Beek, Regionaal Archief Zutphen) - Kreijenbroek, J., 'Zutphen en de Duitse aanval van 1940', in Oud-Zutphen nr. 1 1990. - Kruijf, T. de (red.), Kazematten in het Interbellum, Utrecht 2002. - Nierstrasz, V.E., A.FJ. Penders, De krijgsver richtingen ten oosten van de IJssel en in de IJsselli- nie, mei 1940, 's-Gravenhage 1952. 40 ^utphen - 2015/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 8