jjjfT Veelbelovend debuut van 's-Gravenstad Operette Pluspunten Gemeente koopt 'De Eerste Stuiver' 22 februari 1965 's-Gravenstad Operette heeft met Der Zarewitsch hoog gegerepen. Hoe hoog, dat is tijdens het debuut van de piep jonge Zutphense operettevereniging duidelijk gebleken. In het applaus van het zeer talrijke publiek klonk na afloop van de voorstelling zo veel oprechte bewondering - deels voor de moed, deels voor de prestatie van het gezel schap - door, dat gerust van een behoorlijke appreciatie gesproken kan worden. Hoe men de première van Der Zarewitsch ook heeft ervaren, het is onjuist te stel len dat 's-Gravenstad Operette veel te hoog heeft gegrepen. Zeker niet als men in aanmer king neemt dat er - toen het gemakkelijker te spelen Im weissen Rössl plotseling wegviel - een kunstgreep moest worden gedaan en een kunststuk moest worden geleverd om dit sei zoen toch nog op de planken te komen. De pluspunten van dit debuut waren: het in alle opzichten voor zijn zware taak berekende orkest onder leiding van de heer C. Nijhuis, die ook een grote steun was voor de solisten; het vaak zeer verdienstelijk zingende grote en dus moeilijk hanteerbare koor; het leuk dan sende balletgroepje van Wil Oonk; de prach tige decors en kostuums. En dan zijn we meteen bij het minder sterke punt: de zang van de solisten. Het best over de orkestbak kwam nog de stem van A.H. Rood (Zarewitsch), die zich op een bewon derenswaardige manier door alle aria's heen sloeg. Hij wist de voor hem niet helemaal haalbare noten vaak handig te 'omzingen'. Mej. A. Oostenenk (Sonja) was voor hem een waardig tegenspeelster. Ze zong echter min der sterk. Vooral in het eerste bedrijf offerde ze de muzikaliteit van haar sopraan op aan een 'richtvolume' dat ze kennelijk ten koste van alles wilde halen. Maar in de duetjes met de heer Rood kwam ze zelfs tot heel aardige prestaties, behoudens dan een enkele (we derzijdse) misser, zoals aan het slot van het tweede bedrijf. 25 maart 1965 Het voormalige café De Eerste Stuiver aan de Voorsterallee 1 gaat in de toe komst verdwijnen. En niet alleen dit aan de heer H.J. Bobbink toebehorende perceel, ook de ernaast staande rij huizen zal te zijner tijd het veld moeten ruimen Een en ander houdt verband met de rea lisering van het uitbreidingsplan Voorst- erallee. De heer Bobbink heeft zich inmiddels bereid verklaard het perceel met bijbehoren de opstallen tegen de getaxeerde prijs van 72.790 aan de gemeente te verkopen. Genoemd perceel was in vroeger tijden een bekende uitspanning met speeltuin, het Lin deboompje genaamd. Een aanduiding die ook gold voor de verzameling huizen ter plaatse. Later kreeg het de naam De Eerste Stuiver. Het voormalige café (en uitspanning) De Eerste Stuiver in 1964. (Regionaal Archief Zutphen) (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in de Zutphensche Courant hebben gestaan.) Zutphen - 2015/1 27

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 27