'Oeuvre van Zeyl' bekroond Verpleeghuis chronisch zieken nadert voltooiing 14 januari 1965 De heer W.P. Zeylemaker Sr. heeft zijn fotozaak aan de Houtmarkt met alles 'wat erop en eraan zit' overgedragen aan zijn zoon. Dit betekent dat 'Ouwe Zeyl' ermee ophoudt. Tot de relaties van de heer Zeylema ker Sr. mogen wij ons ook rekenen. Al was het maar omdat deze fotograaf in hart en nieren in de loop der jaren voor onze krant duizenden plaatjes heeft geschoten. En wat voor plaatjes! "T"s het wel juist om iemand met het einde JLvan zijn loopbaan te feliciteren?' vroeg de voorzitter van de Ned. Ver. van Fotojournalis ten, de heer J. de Kreuk, zich woensdagmiddag af tijdens de drukbezochte afscheidsreceptie in Hotel 's-Gravenhof. Hij antwoordde meteen met een volmondig 'ja', want 'Zeyl', die zijn ca mera overgeeft aan zijn zoon, kan terugkijken op een briljante carrière. 'Hij mag in alle op zichten een voorbeeld heten voor de jongere fotografen.' De heer De Kreuk liet het niet bij woorden, maar bekroonde de loopbaan van de heer Zeylemaker met goud. In de meest letter lijke zin zelfs, want hij speldde hem het gouden insigne van zijn vereniging op. Onder de velen die de heer Zeylemaker de hand kwamen schudden, waren de burgmees ters van Zutphen en Warnsveld, evenals zeer vele vertegenwoordigers van de rechterlijke macht, het bedrijfsleven, verenigingen en an dere organisaties. 14 januari 1965 Op het terrein van het Alg. Ziekenhuis is de laatste jaren vrijwel onafge broken gebouwd. Het begon met de verbou wing en uitbreiding van het bestaande zieken huiscomplex, onder meer omvattende een nieuwe entree, keuken, recreatiezaal voor de zusters en kelders voor de centrale verwar ming. Een volgende fase was de bouw van een De steigers zijn al weggehaald aan de achterzijde van het verpleeghuis; rechts de zusterflat. torenhoge zusterflat - de trots van Zutphen - en een nieuwe polikliniek, zeer doelmatig en modern ingericht. Een enorm verschil met de ruimten waar men zich voorheen in alle opzich ten moest behelpen. Nadat dit project was gerealiseerd werd een aanvang gemaakt met de bouw van een verpleeghuis voor chronisch zieken. Hiermee zijn inmiddels grote vorderingen ge maakt. Het gebouw is aan de achterzijde al ont daan van de steigers. Het verpleeghuis is in de onmiddellijke omgeving van de zusterflat ver rezen. Samen met dit grootse bouwwerk vormt het een fraai geheel. En bovendien past het bijzonder goed bij het niet zo ver verwijderde bejaardencentrum 's-Heerensteen. Oude en N ieuwe Gasthuis De bouw van het verpleeghuis is niet de laat ste pijl op de boog van het provisorium van het Oude en Nieuwe Gasthuis, dat het Alg. Ziekenhuis beheert. Er bestaan ook nog plan nen voor de vernieuwing van het oudste ge- ^utphen - 2015/1 25

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 25