Meer parkeergelegenheid Hagepoortplein Een prentbriefkaart van het Volkshuis. (Regionaal Archief Zutphen, foto Zeylemaker) In de toekomst komt er echter enige verrui ming van de parkeergelegenheden in de omgeving van het winkelcentrum. En wel bij het Hagepoortplein. Dit is te danken aan de afbraak van woningen etc. aan dit plein en aan de Komsteeg en de sloop van de voormalige Koningin Wilhelminaschool voor chr. ulo. Het wachten is op het tijdstip dat het oude school gebouw geheel zal zijn verdwenen. Met de af braak is men al een heel eind gevorderd. Zijn wij goed ingelicht, dan wordt het vrijkomende terrein gecombineerd met de reeds bestaande parkeerplaats op het Hagepoortplein, waar door een ruimte beschikbaar komt waar men een groot aantal auto's kan 'bergen'. overal in het gebouw, en gaf in dit verband mevr. Prost een pluim. De heer Prost bezat de nodige kalmte en bedaardheid om de be zoekers binnen bepaalde perken te houden, waarbij de heer Leys vooral het oog had op de jeugd. Hierna voerden nog enkele vaste bezoekers het woord, zoals de heer Maarland (namens de Jehova's Getuigen), de heer Van Hul (na mens de ehbo), de heer Hoenders (namens de Zutphense Damvereniging) en de heer Kolber (uit naam van het Zutphens Schaakge nootschap). Hun woorden van dank gingen gepaard met de aanbieding van bloemen en andere attenties. 12 januari 1965 Wie geen vreemdeling in onze stad is weet dat de behoefte aan parkeer gelegenheid toeneemt. Vooral op marktdagen, vrijdags (koopavond) en zaterdags kost het nogal wat moeite om een auto in de binnenstad kwijt te raken. En de praktijk leert wel dat men 't liefst parkeert op niet al te grote afstand van de winkels in het hart van Zutphen. Voorgoed voorbij: de hoek Hagepoortplein en Komsteeg. Lein de Nood maakte deze foto in 1932. (Regionaal Archief Zutphen) 24 ^utphen - 2015/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2015 | | pagina 24