Bij het overlijden van Roel Hartman op 21 maart van dit jaar overleed Roel Hartman (*29 mei 1931, Avereest). De laatste jaren van zijn leven woonde hij in Zwolle. Roel Hartman bekleedde tal van functies, een ervan was die van bestuursvoorzitter van de Historische Vereniging Zutphen. In 1991 volgde hij de man van het eerste uur, Jan van der Kluit, op als voorzitter. De naam van Roel Hartman is vooral verbon den aan een periode vol onrust binnen onze vereniging. Zijn aanpak van problemen ty peerde hem: oplossingen zoeken via de weg van geleidelijkheid. In 1996 vierde onze vereniging haar vijf tienjarig bestaan in het Baudartius College. Hier was Hartman op z'n best. Maar op dat moment was het ook al duidelijk dat de koers van de vereniging moest worden verlegd. Het lukte hem niet direct een andere weg in te slaan. Hij stond, zei hij, neutraal ten op zichte van de beoogde veranderingen, die er onder meer in moesten resulteren dat onze vereniging losser zou komen te staan van het Stadsarchief. Maar hij had te maken met ver schil van inzicht over de toekomstige koers. Eind 1997 was duidelijker dan ooit dat onze vereniging er niet goed voorstond en dat een andere koers moest worden uitgezet. De voor zitter schreef een extra vergadering uit voor eind februari 1998. De leden konden kiezen tussen: 1 opheffen, of 2 op de oude voet verder gaan, of 3 een nieuw bestuur kiezen (met nieuwe ideeën). Onze vereniging koos voor verandering in de vorm van een nieuw bestuur. Hartman be sloot zich daarop terug te trekken. Hij bleef actief in talrijke andere maatschap pelijke functies in Zutphen en Warnsveld. Zo was hij onder meer raadslid en wethouder in Warnsveld en voorzitter van de wijkkerken- raad van de Gereformeerde Kerk. Maar wij herdenken Roel Hartman vooral als de man die in een roerige tijd leiding heeft gegeven aan onze vereniging. Hij heeft het mogelijk gemaakt dat een nieuwe koers kon worden ingeslagen. Wij zullen met respect aan hem blijven denken. Het bestuur van de Historische Vereniging Zutphen ^utphen - 2014/4 123

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 27