Eerste systeemwoning in Zutphen Kosten: 1.650.000 Toneelzaal in tuin Buitensoos Bruggetje verdwijnt 30 oktober 1964 Donderdagmorgen tussen ze ven en half acht voerde een truck met oplegger de panelen aan voor de 'dragende romp' van een systeemwoning aan de Prinses Marijkelaan nr. 11. En wie in de late middaguren eens een kijkje ging nemen, kon daar al een complete woning zien. Het dak en het glas in de vensters ontbraken nog. Het Bouwfonds heeft elders reeds heel wat van zulke woningen opgetrokken. Aannemer Tempelman uit Markelo plaatste er meer dan honderd. Zijn personeel weet dan ook van wanten, zoals donderdag wel bleek. Het is de eerste woning in Zutphen die volgens dit systeem wordt gebouwd. Ze is be stemd voor burgemeester S. de Jong. Om de dragende romp wordt naderhand een halfsteens muur gemetseld. Maandag aanstaande zullen wellicht reeds de stenen worden aangevoerd. Die dag worden ook de pannen op het dak gelegd. En morgen kan men beginnen met de afwerking. Zelfs zonder die halfsteens muur zou men al in het huis kunnen wonen, werd ons verzekerd. De iso latie van de houten wanden is namelijk even groot als die van de spouwmuur bij een tradi tionele woning. Het huis - inhoud ca. 400 m3 - bevat een grote woonkamer, keuken, drie slaapkamers, badkamer, garage, centrale-ver warmingsruimte en een grote vliering. 12 december 1964 'De commissie is unaniem van mening dat de enig aanvaardbare oplos sing van het schouwburgvraagstuk in Zutphen wordt gevormd door het bouwen van een af- 10 november 1964 - B W zullen in de eerst volgende raadsvergadering een krediet van 4.500 vragen voor het slopen (met bij komende werkzaamheden) van de stenen brug die de verbinding vormt tussen de Boompjeswal en de Polsbroek, alsmede voor de afbraak van het pand Polsbroek 23. Met betrekking tot het slopen van bedoeld bruggetje wordt door het dagelijks gemeen tebestuur in een preadvies opgemerkt dat de bestaande verbinding blijft. De voorma lige gracht wordt namelijk volgestort en daarop zal bestrating worden aangebracht. De sloopwerkzaamheden zijn noodzakelijk mede in verband met de uitvoering van de geplande hoogbouw ter plaatse en het te maken tracé van de Van der Vegtestraat. (foto: Regionaal Archief Zutphen) zonderlijke toneelzaal in de tuin van de Buiten sociëteit', aldus de 'schouwburgcommissie' in haar vrijdag voor publicatie vrijgegeven rap port. De totale kosten van de bouw en inrich ting van een schouwburgzaal als onderdeel van het Buitensoos-beurshalcomplex worden becij ferd op zo'n 1.650.000. Wanneer, zo blijkt uit het schouwburg rapport, provincie, sociëteit, particu lieren en industrie, gemeente én omliggende gemeenten met stevige bijdragen a fonds per du over de brug komen, zal het exploitatiete kort dalen tot 54.000 perjaar. 'De commissie is te meer enthousiast voor ^utphen - 2014/4 121

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 25