li 'Dat Bolwerck' in de steigers Wat gebeurt er met de Nooitgedacht? Sill sa R' 55 w I Kolenhok Tijdens de oorlog zijn beide gebouwen zwaar beschadigd. Terwijl de hbs zeer primitief ge huisvest was (in de Tadamaschool hield direc teur H.J.J. Govers zijn spreekuur soms in het kolenhok), rijpten al spoedig na de oorlog de plannen voor het nieuwe gebouw aan de Isendoornstraat, dat in 1951 in gebruik werd genomen als een der eerste grote openbare gebouwen in het herrijzende Zutphen. De hbs (inmiddels uitgebreid met een A-afde ling, voortgekomen uit de vroegere Hogere Handelsschool) en het Gymnasium woonden er twee jaar zusterlijk samen (in 1952 werd het gezin uitgebreid met de afd. Middelba re School voor Meisjes), totdat in 1953 het gehele openbare Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs in Zutphen gecon centreerd werd in één school: het Stedelijk Lyceum. Deze school staat, tegelijk met dit jubileum, weer voor een nieuw begin, nu, een eeuw na de wet van Thorbecke, de nieuwe Wet op het Voortgezet Onderwijs, de zogehe ten Mammoetwet, tot stand is gekomen. 16 oktober 1964 - 'Dat Bolwerck', het histo rische pand aan de Zaadmarkt, staat in de steigers. Het wordt gerestaureerd, hetgeen noodzakelijk was in verband met de min der gunstige toestand waarin het gebouw verkeerde. Met steun van Monumentenzorg is men voornemens er iets behoorlijks van te maken. Van deze gelegenheid wordt tevens gebruikgemaakt om de in het perceel ge vestigde Openbare Leeszaal en Bibliotheek beter te huisvesten. Dit betekende dat deze instelling tijdelijk elders een onderkomen diende te vinden. De oplossing was het ge heel onder te brengen in het gebouw waarin tot voor kort de Martinetschool was geves tigd. Op het ogenblik is men druk bezig met de verhuizing naar de Waterstraat. De foto toont het interieur van de jeugdbibliotheek in 'Dat Bolwerck'. (foto: Regionaal Archief Zutphen) 29 oktober 1964 - Het gaat niet goed met de Warnsveldse molen Nooitgedacht. De 'ver dekkering' (stroomlijn-windborden) is totaal verrot. Vernieuwing van de allernoodzakelijk ste delen zal nu reeds meer dan twee mille kosten volgens molenbouwer Ten Have uit Vorden.Wat molenaar Garssen ervan vindt, is gauw verteld: 'Ik wil natuurlijk graag mee werken aan het herstel van m'n stellingmo len. Maar alleen hoef ik dat niet te doen. Kan ik ook niet, trouwens. Iedere buitenstaander heeft de mond vol van "die mooie molen", maar ik draai alleen voor de onderhoudskos ten op. En dat zeg ik u: alléén doe ik er niets aan.' De foto uit 1954 toont een knecht van Garssen, die de molen op de wind zet. (foto: Regionaal Archief Zutphen) ;-:5 K 120 ^utphen - 2014/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 24