Opgezweepte meute Graaf Ottobad voorgoed dicht Hoge schutting springend over het toneel de jongens en meis jes in extase bracht, was het hek helemaal van de dam. Vele tomaten belandden op het po dium, rookbommetjes ontploften, de voorste gelederen werden gekker en gekker. De massa was niet meer tegen te houden. 'Afgelopen', zei een kwaad geworden burge meester. Nog één nummertje zou er volgen, maar toen ook de vermanende woorden van de heer Van Setten (Televizier) geen uitwer king meer hadden op de opgezweepte meu te, waarin vooral opgeschoten jongelui, die eens lekker 'keet' wilden schoppen de boven toon voerden, tóen was het dan ook werke lijk afgelopen. De lichten floepten uit, maar het jeugdige publiek bleef of rende naar de 'kleedkamers'. Pas toen The Scorpions zon der kleerscheuren vertrokken waren, droop de menigte langzaam af. Een groep jongeren verzamelde zich voor het politiebureau, waar een paar tieners naar binnen waren gebracht, schreeuwde nog even en verspreidde zich ver volgens ook in de binnenstad. 19 september 1964 - Het Graaf Ottobad is gesloten, mogen we wel zeggen. Maar de droevige stem, die we hierbij eigenlijk moes ten opzetten en de trieste blik die er in onze ogen hoorde te liggen, ontbreken echt wel een beetje. Zelfs de kinderen die vrijdag een laat ste duik in het 16V2 graad koude, groezelige water namen, lieten geen traan, maar fietsten naderhand vrolijk naar het nieuwe in aanbouw zijnde zwembad bij de Vijver, het oude bad volkomen vergetend. Het vleugje weemoed, dat toch echt wel bij deze afscheidsdag paste, kwam ei genlijk alleen maar naar voren uit de woorden Van nu af is dit het oude Graaf Ottobad, een afge schoten deel van de Hoofdgracht in het verlengde van de Hobbemakade. (Regionaal Archief Zutphen) van de heer W. van Goor, hoofd van de Prinses Julianaschool, die meende dat aan de definitie ve sluiting van het Graaf Ottobad toch niet zon der meer voorbij gegaan mocht worden. 'Er is hartgrondig op dit bad gekankerd, op het vieze water, op de dooie visjes, maar het is een uit stekend instructiebad geweest. Sinds 1946 heb ben 7.500 Zutphenaren de proef afgelegd...' aldus de heer Van Goor. 'In het begin scheidde een hoge schutting de badende dames van de heren. De mannen mochten de hele week zwemmen, de dames alleen op vrijdag', vervolgde de heer Van Goor. Voor het laatst doken vrijdag een veer tigtal jongens en meisjes in het water. Com mentaar van een knaapje dat het toch echt te koud vond: 'Ik ga liever gewoon dood.' Maar dat was natuurlijk zijn zaak. De jongens en meisjes die het wel durfden, vonden het maar wat leuk de allerlaatsten te zijn die in het Graaf Ottobad hebben gezwommen. (De rubriek 'Zutphen vijftig jaar geleden' bestaat uit veelal ingekorte artikelen die destijds in de Zutphensche Courant hebben gestaan.) ^utphen - 2014/3 91

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 27