Ontruimingsprocedure Modehuis Nuy viert honderdjarig bestaan peerders? Daar leek het toch niet echt op. Wat het dan wel mocht zijn? Op die vraag kregen zij al spoedig antwoord. Het betrof hier namelijk het gezin Ou derdorp, dat die middag om twee uur uit de woning Dr. Kuyperstraat 21 was gezet, waar het drie jaar had ingewoond. Omdat er geen andere woning beschikbaar was en omdat de heer en mevr. Ouderdorp, zoals zij zeiden, evenmin wisten waar zij onderdak zouden kun nen krijgen, togen zij naar het Sidneypark en sloegen daar in de letterlijke zin des woords hun tenten op. Terwijl het zeventien maanden oude dochter tje, onbewust van alle narigheid, in het gras ronddartelde, zei de heer Ouderdorp - even als zijn vrouw zeer nerveus: 'Wij blijven hier rustig zitten tot wij aanzegging krijgen om te verdwijnen.' Het laatste is inderdaad later op de dag gebeurd; de politie verscheen en toen moest het gezin Ouderdorp opbreken. Sedert 1961 woonde de familie Ouder dorp in bij mevr. Mijer op het adres Dr. Kuy perstraat 21'Er was een contract met deze dame gesloten', aldus de heer Ouderdorp. 'Op grond van een van de bepalingen van de overeenkomst - 'moeilijkheden' - dien den wij de woning te verlaten. Er volgde een Het gezin Ouderdorp nadat het zich had geïnstal leerd in het Sidneypark. ontruimingsprocedure en de kantonrechter besliste dat wij over een half jaar weg zou den moeten zijn, namelijk op 21 juli. Ik ben toen naar de huisvesting gegaan en daar werd gesuggereerd dat er dan wellicht een ande re woning beschikbaar zou zijn. Die woning bleek er niet te zijn. Ik zou maar bij mijn schoonouders intrekken, maar dat is niet mo gelijk, want in hun huis wonen al negen men sen. Dat ik hier mijn bivak heb opgeslagen, is uit protest tegen de huisvesting.' Uiteraard hebben wij ook ons licht opgesto ken bij de huisvesting. 'De mededeling van de heer Ouderdorp als zou er zijn gesuggereerd dat er over een half jaar wellicht een woning beschikbaar zou komen, laten wij geheel voor zijn rekening. Inderdaad is er voor het gezin op het moment geen huis aanwezig.' Nadat de heer en mevr. Ouderdorp uit het Sidneypark waren verwijderd, hebben zij de burgemeester op de hoogte gebracht van hun moeilijkheden. Het dochtertje werd naar de schoonouders van de heer Ouderdorp ge bracht en hij zelf en zijn vrouw, die in ver wachting is, brachten de nacht door in een Volkswagen bij de Walburgskerk. Vandaag gaat de heer Ouderdorp weer naar de huis vesting om te trachten onderdak te krijgen. 27 augustus 1964 Volgende week dinsdag is het zover! Dan wapperen de vlaggen van de met bloemen versierde panden in de Korte Hofstraat en kan de firma Nuy met trots zeg gen: we hebben een zeer belangrijke mijlpaal bereikt. Honderd jaar modetraditie, niet alleen voor Zutphen en omstreken maar voor heel Nederland, ja zelfs voor het buitenland, waar het modehuis Nuy veel klanten heeft. Dinsdag 1 september is het dus feest voor de ^utphen - 2014/3 89

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 25