De boerderij Geessink in de buurtschap Warken bij Warnsveld anno 2014. (foto: auteur) huis gekocht door de Zutphense metselaar Harmanus Revelman, die het nog hetzelfde jaar sloopte en voor de huisplaats de huidige boerderij bouwde.Van den Ende kan deze boerderij dus nooit bewoond hebben. Dit moest mij toch even van het hart. Met vriendelijk groet, w.g. Jan Harenberg Dat is duidelijk. Van den Ende woonde dus niet op de bij het artikel afgebeelde boerde rij, maar in een inmiddels al lang verdwenen landhuis, dat dicht bij de boerderij moet hebben gestaan. Maar waar dan precies? Harenberg schrijft dat de boerderij 'voor de huisplaats' werd gebouwd. Maar wat is voor in dit verband? Is dat richting noorden, oosten, zuiden of westen? En hoe ver ervanaf dan? Ik besloot maar eens op onderzoek uit te gaan. De boerderij Geessink bestaat nog steeds. Ze ligt aan de Geesinkweg nr.7. Komende vanuit Warnsveld takt de Geesinkweg vlak na de ro tonde bij de Warnsveldse begraafplaats naar links af van de Vordenseweg, maakt een wijde boog door de buurtschap Warken en komt bij het wokrestaurant Maxis weer uit op de Vor- denseweg. De boerderij Geessink staat onge- Vanaf de Geesinkweg is er niets meer te zien dat herinnert aan het buitenplaatsje dat hier gelegen heeft. Toch is vrij aardig bekend hoe dit er uit heeft gezien. In het Maatboek 1807 1811 van Warnsveld staat een plattegrond van Het Geessink afgebeeld. Daarop is te zien dat het centraal gelegen landhuis is omgeven door sier- en moestuinen, boomgaarden, een waterpartij en parkachtige bospartijen met wandellanen. Het Geessink is dan groot 14 morgen en 147 (vierkante) roeden, dat is ruim 12 ha. Deze plattegrond staat ook afgebeeld in het boek Warnsveld. Historische wandeling door het dorp en zijn buitengebieden3, dat daar naast interessante informatie over de bewo- nings- en eigendomsgeschiedenis van Het Geessink geeft. Door achtereenvolgende verkoop van per celen bleef van het oorspronkelijke buiten niets meer over. Ruilverkavelingen en ontgin ningen hebben het landschap ter plaatse in- Plattegrond van het Geessink omstreeks 1810. Het noorden is boven.(collectie Regionaal Archief Zutphen) veer halverwege dit traject aan de noordzijde van de weg, met haar achterzijde naar de weg gekeerd. Boven de staldeur is hetjaartal 1856 nog goed te zien. Kijkend in noordelijke rich ting kun je vanaf hier op enkele honderden meters afstand het verkeer over de Lochem- seweg zien rijden. ^utphen - 2014/3 83

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 19