PANTALONS Téiêenha 75 Krottenprobleem Koningin Wilhelminaschool geopend Geen schetterend koper In de besteTerlenka/wol kwaliteit. Kies bij p c uit een prachtige kol- lektie slanke modellen zonder omslag. Geheel nieuwe kleuren, o.a. modern grijs. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 10 jaar /net kleine stijging per maat Maar de burgemeester noemde ook enkele minder gunstige aspecten. De bevolkingstoe name is geringer dan in Nederland als ge heel. Burgemeester De Jong vermoedde dat de duidelijke achterstand in de woningbouw hier debet aan is. En verder zit Zutphen met een oude binnenstad, met daarmee annex een zeer verontrustend krottenprobleem. Ja renlang reeds worden er meer huizen aan de bewoning onttrokken dan men woningwet woningen mag bouwen. Wat de toekomst betreft sluit de burge meester zich aan bij prof. Thijsse, die uitgaat van twintig miljoen Nederlanders in het jaar 2000. 'De 'overvloeiing' van het westen is niet tegen te houden; de stroom van het westen naar het oosten wordt in de komende decen nia verwacht.' Burgemeester De Jong accen tueerde dat men in dit gebied in deze zaak moet meespelen. Dat kan men alleen maar doen door ervoor te zorgen dat de verbin dingen met het westen des lands beter wor den (de IJssel wordt te zijner tijd verbeterd). Rechtstreekse verbindingen met het westen des lands zijn zeer noodzakelijk. Hoe ontwik kelt zich ons industrieterrein en waar bouwen we onze woningen?' zo vroeg de heer De Jong zich verder af. 27 mei 1964 Het was voor de heer HA. Post, voorzitter van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs te Zutphen, dins dagmiddag een heuglijk moment om de Konin gin Wilhelminaschool voor christelijk ulo aan de Spittaalderkamp, hoek Van Heemstrastraat, te mogen openen. Hij stelde dat er een lange en moeilijke weg was afgelegd die uiteindelijk toch geleid heeft tot de bouw van dit riante schoolgebouw. In de aula van de nieuwe school begroette de heer Post in het bijzonder mevr. De Zeeuw, wier man zo'n belangrijke rol had gespeeld in de geschiedenis van deze onderwijsinstelling, die in de volksmond wel 'de school van De Zeeuw' heet. Nadat de voorzitter er op had gewezen dat hij bij de opening van de samenkomst zeer be wust 1 Corinthe 13 had gelezen, betoogde hij nadrukkelijk: 'Wij pretenderen christelijk on derwijs te geven en nemen daarmee een grote verantwoordelijkheid op ons. Het moet geen schetterend koper of schallend cymbaal wor den, maar werk uit liefde voor Christus.' Namens het hoofdbesuur van de Vereni ging voor Christelijk-Nationaal Schoolonder wijs sprak de heer Oosterhagen, die graag de 'geestelijke bouwplannen' centraal wilde stel len: het leiden van de kinderen tot Christus. Vervolgens kwamen twee meisjes-leerlingen naar voren, van wie er een - heel parmantig en niet op rijm - een goed geformuleerde ge lukwens uitsprak en meteen namens alle leer lingen het aquarium aanbood, dat in de gang van het nieuwe schoolgebouw prijkt. Uit haar woorden viel op te maken dat de vissen en de verlichtingskap later zullen volgen. 58 ^utphen - 2014/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 26