Zutphen vijftig jaar geleden: 1964 (2) Theo Hebing Juffrouw Mies neemt afscheid van Hovense kleuterschool 'Duik' in Zutphens verleden Het bleef trouwens niet bij één kelder-on der-de-kelder van het eeuwenoude pand. Want naast de kelder met de scherven werd nog een ruimte gevonden. De wanden daar van bestaan uit bijzonder gave en schone kloostermoppen. Deze kelder loopt een eind je onder de straat door en het eigenaardige is, dat nergens een al of niet dichtgemetselde ingang kon worden gevonden. 9 april 1964 De kleuterschool in De Hoven was woensdag versierd met kleurige slingers. Ook de kleuters liepen er bijzonder feestelijk bij. Getooid met papieren mutsen en gestoken in hun zondagse kledij droegen ze 's morgens ieder hun eigen stoel naar het grote lokaal om afscheid te nemen van hun 'tante Mies'. Al op 1 april had mejuffrouw Fransen de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, 6 april 1964 Ook Zutphen heeft veel van zijn roemrijke verleden begraven. De tand des tijds heeft er zand en puin over gestrooid. Maar zo nu en dan komt er nog wel eens iets tastbaars uit de historie aan het licht. Zaterdagochtend was dat het geval onder het pand Lange Hofstraat 1 - vroeger winterverblijf van de Bronckhorsten - waar jongens bij het opruimen van een kelder een losse steen vonden. Toen die steen werd weg genomen, ontstond er een gat, dat met weinig moeite zo groot kon worden gemaakt dat een slanke jongeman er doorheen kon. Er bleek onder de kelder nog een kelder te zitten, waaruit scherven en scherfjes werden opgediept. En ook een oude sleutel, skeletde- len, stukken van roemers, porselein met Chi nese motieven, een pulletje en nog meer voor een leek moeilijk definieerbare zaken. Uit de kelder onder de kelder van het pand Lange Hofstraat 1 werden allerlei scherven en scherfjes opgediept. (Stedelijk Museum Zutphen) 56 ^utphen - 2014/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 24