Wildworst Hotel 's-Gravenhof investeert 100.000 'ö=<£ratoenf)of - verkeer, landbouw, handel en nijverheid - werkloosheid, werkverschaffing en maat schappelijke steun En dan zijn er - als bijlagen in het keurig verzorgde boekwerk, gedrukt bij H. Tesink Zonen - ook nog de verslagen 'omtrent het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf', het ge meentelijk grondbedrijf en een 'verslag van de bevindingen en handelingen van den keu ringsdienst van waren'. Uit dit laatste verslag: 'Een zeer oude partij gebrande koffiebonen werd op verzoek op bruikbaarheid nagegaan; na droging bleek er zeer goed koffie van ge zet te kunnen worden. Dit is het enige mon ster koffie dat onderzocht werd'. En ook: 'Als nieuw produkt werd wildworst aangetroffen, een goed produkt, dat inderdaad van wild werd bereid.' Naar men ons van de zijde van het gemeente archief meedeelde, zijn er door de gemeente Zutphen jaarboeken uitgegeven over de jaren 1853 tot en met 1945, bijna een eeuw lang dus. Wij vinden het jammer dat zulke boeken - prachtig documentatie- en naslagmateriaal! - niet meer verschijnen, en ons nageslacht zal dit wellicht nog meer betreuren. 5 februari 1964 Hotel 's-Gravenhof te Zut phen is - voorlopig voor drie jaar - verpacht aan de heer J. Meuleman, die ook hotel-restau rant Het Lösse Hoes op de Holterberg exploi teert. Zoals bekend is het hotelgebouw - sinds het door de Heineken's Brouwerijen werd af gestoten - eigendom van de Stichting Wijnhuis fonds. En de stedelijke Werkgeverscontactver- eniging bezit momenteel de inventaris. Naar ons van de zijde van deze vereniging werd medegedeeld, is de Zutphense industrie van plan rond zeventig mille in het gebouw te investeren. En de pachter is voorne mens de inventaris te vernieuwen en aan te vul len tot een bedrag van meer dan dertig mille. Alles bij elkaar dus een investering van meer dan een ton, die - voor wat de verbouwing be treft - onder meer een uitbreiding van de ac commodatie voor vergaderingen en dergelijke behelst. Speciaal voor de Franse clientèle maakte hotel 's-Gravenhof deze prentbriefkaart.

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 25