Plaquette in de zijgevel van het paleis aan de Haagse Kneuterdijk die herinnert aan de beraadslagingen voor de grondwet van 1848. ter memoreert zijn aantreden als bestuurslid nu dertien jaar geleden op een voor hem on bekend terrein. Het was een taak die hij kon volbrengen dankzij de steun van de secretaris en de leden, die het bestuur in staat stelden om met goede resultaten de vrijzinnige ge dachte te doen zegevieren. Gimberg spreekt als lid een dankwoord aan het bestuur, en Makkink richt zich nog speci aal tot de penningmeester en 'de heren die er toe hebben bijgedragen de rekening sluitend te maken zodat de vereniging met eere ten grave daalt.' Bronnen - Gemeentearchief Zutphen: archiefstukken m.b.t. Centrale Liberale Kiesvereeniging idem Zutphens Belang idem Korte Geschiedenis Vrijzinnig Democrati sche Bond idem Propagandaboek Vrijzinnige Concentratie 1913 idem pamfletten en documentatiemateri aal liberale partijen notulen Centrale Liberale Kiesvereeniging idem Zutphens Belang - Willem Frijhoff, Zutphens Eigenheid. - Bert Looper, De vergeten Eeuw van Zutphen (1814-1918). - P.G.van Manen, Zutphen 1848-1861 op weg naar liberale dominantie. - Jan en Annie Romein, De Lage Landen bij de Zee. - Louis Sinner, De wortels van de Nederlandse poli tiek. - PJ. Troelstra, Gedenkschriften. - J.M.Welcker, Heren en arbeiders. - Koos Wiggelaar, De politieke belangstelling in Zut- phen in de periode 1840-1860. Dit artikel komt uit de nalatenschap van Jan Nieland. Han Koolhof redigeerde het en kortte het aanzienlijk in. De oorspronkelijke titel was Mannentaal!!!. Zutphen - 2014/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2014 | | pagina 19