Zusterhuis en polikliniek in mei '64 gereed 'Wolkenkrabber' Foto: Zeylemaker (Stedelijk Museum Zutphen) effen en langs geruite stof, langs streepjes en langs bloemen. 'Dank u wel, precies gepast' of: 'Even wisselen, dame.' En dan ging de grote geldkist open. 'Zo Ben, jij staat hier weer goud te ver dienen, zie ik', zegt een lange man. 'Loop jij maar met je armoe te koop!' gekscheer de de gouden marktkoopman. De gouden marktkoopman? Inderdaad. Bennie de Beer zit deze maand precies vijftig jaar in de markthandel. Als we tenminste de voor hem wel bijzonder moeilijke oorlogsjaren buiten beschouwing laten. Een halve eeuw marktkoopman, dat roept een vraag op: hoeveel meter aan stoffen zou hij in die tijd met zijn maatstok hebben afge past? Misschien wel genoeg om er een 'lint' in alle kleuren van de regenboog mee om de aardbol te spannen. Bennie de Beer is geen marktkoopman zon der meer: hij mag als actief voorzitter van de Zutphense Marktbond wel toonaangevend heten. En dan was er tot voor enkele jaren nog het voorzitterschap van de Zutphense wielervereniging. 'Allemaal niks om drukte over te maken,' vindt Bennie de Beer, 'want het bewijst alleen maar dat ik geen twintig meer ben.' 24 september 1963 Het provisorium van het Oude en Nieuwe Gasthuis hoopt dat het nieu we zusterhuis en de nieuwe polikliniek van het Alg. Ziekenhuis vóór de tweede helft van het volgend jaar kunnen worden geopend, zo dat het samenvalt met het 75-jarig bestaan van het oudste deel van het ziekenhuis. Zoals wij eerder berichtten, is de uitvoering van dit project ondershands gegund aan de nv Aannemings Mij. E. Odink te Eibergen (de bouw), de nv Wolter Dros te Amersfoort (centrale verwarming, riolering, ventilatie, etc.) en de firma H. van Lente te Gorssel (elek trische installaties). Het betreft hier de tweede fase van de ver bouwing en uitbreiding van het ziekenhuis. De derde omvat de bouw van een verpleeg tehuis voor chronisch zieken, waarmee reeds een aanvang is gemaakt, en de vernieuwing van het oudste deel van het ziekenhuis. Ten slotte zijn er plannen voor de bouw van een kliniek voor geestelijk gestoorde bejaarden, aan de Leeuweriklaan, niet ver van het terrein van het Alg. Ziekenhuis, daarvan gescheiden door een gracht. Het elf verdiepingen hoge zusterhuis is nu al de trots van veel Zutphenaren. Van welke richting men de stad ook nadert, overal ziet men het moderne gebouw, dat de Zutphense torens naar de kroon steekt. Met zijn hoogte van ruim 45 m doet het slechts enkele meters onder voor de Walburgstoren in zijn huidige gedaante. Wij hebben er op uitnodiging van het pro- visorium maandagmiddag een kijkje geno men. Met de lift - met elektronisch brein - naar de elfde verdieping, vervolgens enkele trapjes op en wij stonden op het platte dak, 90 ^utphen - 2013/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 26