H Nieuw gemaal nadert voltooiing Boompjeswal zonder bomen Bennie de Beer halve eeuw marktkoopman De gevoelens van het r.-k. schoolbestuur wer den vertolkt door de heer HJ. v.d. Berg. Zijn cadeau bestond uit een abonnement op de memoires van Churchill. Een geschenk was er voorts van de oud-leerlingen van de vroegere Volkszangschool. Nadat nog velen woorden van waardering hadden geuit en geschenken overhandigd, was het de beurt aan de heer Van Arragon voor een uitgebreid dankwoord. 29 juli 1963 In de ruilverkaveling Cort- enoever worden op het ogenblik verscheide ne werken uitgevoerd. Het nieuwe elektrische gemaal nadert zijn voltooiing. In september of oktober kan het bedrijfsklaar worden op geleverd. De voorboezem betekent in vergelijking met de beek vóór het noodgemaal een aanmerkelijke verbetering. Een drietal beken zal in de richting van het nieuwe gemaal gaan stromen, namelijk de Oekense, Rhienderense en de Papenbeek. Eerstgenoemde waterloop zal tevens het water van het op de ruilverkave ling aansluitende deel van de polder aanvoe ren. Met het oog op tijden van droogte wordt in genoemde beken een aantal stuwen gebouwd. De wegen in de ruilverkaveling komen dit jaar gereed. Wat de Cortenoeverseweg betreft werden drie bochten afgesneden. Foto: Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen Korte metten worden gemaakt met de esdoorns aan de Boompjeswal. (foto: Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) 4 september 1963 Zoals wij eerder bericht ten, hebben b w van Zutphen de directeur van Openbare Werken opgedragen de es doorns aan de Boompjeswal te doen rooien. De staat waarin deze bomen verkeren, is van dien aard dat het niet langer verant woord is ze te laten staan. Reeds bij windstil weer vallen er takken uit deze bomen, en dat zal natuurlijk nog veel erger worden wanneer straks de najaarsstormen opsteken. De kans is overigens groot dat de Boompjeswal toch een echte boompjeswal blijft, want b w overwe gen als vervangende beplanting platanen te laten aanbrengen. 7 september 1963 'Een mooi couponnetje zoekt u? Heb ik voor u altijd, mevrouw. Kijk eens hier, anderhalve meter; ja, u mag het wel even voor u houden. 't Is een complete rok. Normale prijs twaalf-gulden-vijftig voor één meter. Voor u: drie riksen de hele lap.' et maatstokje van Bennie de Beer ging donderdag weer vliegensvlug langs ^utphen - 2013/3 89

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 25