Nadat de tafel was overgedragen, werd deze door de heer Staring met een geestig speechje in dank aanvaard. Hij zei dat de vereniging 'gedoemd' is het museum steeds geschenken te geven. Verder wijdde hij een beschouwing aan de tafel, en zei het nog niet zo gek te vinden dat deze niet in het midden van de museumhof staat. Dan blijft er plaats over voor de Gelderse zonnewijzer, die de ver eniging blijkbaar nog eens ten geschenke wil geven. Afscheid van 'schoolmeester' Van Arragon Penning van de stad Misschien dan niet in het midden van de museum hof aan de Rosmolensteeg, maar de antieke tuintafel heeft wel een prominente plaats gekregen. (foto: Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) Staring van den Wildenborch, voorzitter van de commissie van beheer van het museum, heeft zich de nodige moeite getroost om het bezit ervan te verwerven, zo zei de heer Germans. 15 juli 1963 'Wanneer ik opnieuw werd ge boren, zou ik wéér schoolmeester worden.' Met deze woorden getuigde de heer D.A. van Arragon, hoofd van de Theo Thijssen- school in de Hoven, van wie zaterdagmiddag afscheid werd genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, van de liefde voor de functie die hij 46 jaar had be kleed. Het gemeentebestuur beloonde zijn verdiensten met de penning van de stad in zilver. Een ander zeer waardevol cadeau was een televisietoestel, waarvoor vele Hovena- ren hadden bijgedragen. En verder waren er boekenbonnen bij de vleet. De voorzitter van de oudercommissie, de heer F.W. Feith, zei in zijn openings woord dat de grote belangstelling voor deze bijeenkomst wel een bewijs was van de brede waardering voor wat de heer Van Arragon voor het onderwijs in het algemeen en voor dat in de Hoven in het bijzonder heeft gedaan. Hij zinspeelde erop dat het scheidende hoofd zijn functie als roeping heeft gezien. Hij bood hem, mede namens de Heufse bevolking, het perso neel van de school en de oudercommissie een televisietoestel aan. Vanzelfsprekend waren er bloemen voor mevr. Van Arragon. Burgemeester S. de Jong, sprekende namens het gemeentebestuur, stelde dat het ouder wetse woord 'schoolmeester' zeer op de heer Van Arragon van toepassing was. De burge meester gaf uiting aan de erkentelijkheid van het gemeentebestuur en overhandigde de scheidende functionaris de penning van de stad in zilver. Namens het Sint-Nicolaasco- mité en Volksonderwijs voerde de heer H.C. Verdoold het woord. De heer Van Arragon heeft voor het Sint-Nicolaascomité veel en uitstekend werk gedaan. Bijna vijfentwintig jaar is hij voorzitter. Hij heeft de dank ver diend van duizenden kinderen in Zutphen. Foto: Zeylemaker (Stedelijk Museum Zutphen) 88 ^utphen - 2013/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 24