Zutphen vijftig jaar geleden: 1963 (3) Theo Hebing Oud stukje Warnsveld verdwijnt Antieke tuintafel voor jubilerend museum 5 juli 1963 De gemeenteraad van Warns veld heeft deze week besloten tot afbraak van het pand Leestenseweg nr. 2 en van de oude openbare lagere school, die tegenwoordig als gymnastieklokaal dienst doet. De afbraak van het pand Leestenseweg nr. 2 betekent een bijzonder toe te jui chen verbetering van de verkeerssituatie op het kruispunt Leestenseweg-Tuinstraat-Molen- straat. Het pand werd gebouwd na een brand in dejaren '20, waarbij niet alleen zijn voorgan ger maar ook het slepersbedrijf van de heer H. Visser geheel werd verwoest. Vóór het gebouw bevindt zich een aanbouw, die vroeger dienst deed als brandspuitenhuis je. Tussen dat huisje, tegenwoordig een berg ruimte, en de school bevindt zich nog het oude cachot, waar de enige veldwachter die Warns- veld vroeger rijk was, zo nu en dan een arres tant opsloot. Links het pand Leestenseweg nr. 2 en links van het kerkgebouw de oude school. (foto: Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) 6 juli 1963 Een stenen, achttiende-eeuwse tuintafel, die bij het al lang verdwenen Huis Vierakker heeft gestaan, was het geschenk dat de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum te Zutphen het museum ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan heeft aangeboden. De tafel, die een plaats heeft gekregen in de museumhof, werd vrijdagavond door de voorzitter van de vereniging, de heer J.M. Germans, overgedragen aan de commissie van beheer van het museum. De heer Germans zei dat hier sprake is van een zeer fraai exemplaar: 'Dergelijke achttiende-eeuwse tafels zijn zeld zaam.' Het geschenk heeft men laten opknap pen door steenhouwer M.J. Hesselink. Mr. A. ^utphen - 2013/3 87

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 23