Signaleringen Jessie Jongejans Boeken Websites Hans Lyklema: Wakker worden in de oorlog Een (on)gewone Apeldoornse oorlogsgeschie denis, Wageningen 2013, ISBN/EAN 978-90-75271-64-5 De auteur (emeritus hoogleraar fysische chemie) was negen jaar toen de oorlog uitbrak. Hij hield zijn belevenissen bij in eenjongensdagboek. Zijn vader moest onderduiken en in de Hon gerwinter fietste hij de boerderijen langs voor melk en voedsel. De oorlogsaantekeningen zijn aangevuld met onder andere krantencitaten en brieven uit het familiearchief. http://kranten.kb.nl/ De Koninklijke Bibliotheek heeft Zutphense kranten gedigitali seerd en online gezet. Dat zijn De Zutphense Courant in de perio de 1944-1945 en Zutphensche Courant in de periode 1848—1941. Een deel daarvan is al online raadpleegbaar. Klik op geavan ceerd zoeken. Kies bij verspreidingsgebied: Regionaal/lokale pers nl. Kies bij krantentitels op: Selecteer titels, en klik de ge wenste krant aan in het uitklapscherm. Klik vervolgens (geen zoekwoord invoeren) op zoeken. Een lijst van de beschikbare kranten verschijnt die als pdf te lezen is. De komende tijd zul len ook de vooroorlogse kranten op dezelfde manier beschik baar komen. http://www.regionaalarchiefzutphen.nl/ Het Regionaal Archief Zutphen heeft zesduizend krantenfoto's op zijn website gedigitaliseerd uit het Zutphens Dagblad en het Gelders Dagblad (GOC). Klik op de homepage op: Foto's, en ver volgens in de linkerkolom op Deelcollectie meer. Selecteer vervolgens in het pop-upscherm Fotocollectie Wegener. http://www.genealogiedomein.nl/ Overzichtelijke site, waar diverse digitale genealogische bron- gegevens over de Achterhoek, uitgesplitst op stad of dorp over zichtelijk bij elkaar staan. 86 ^utphen - 2013/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 22