Prins Bernhard bij de Nederlandse Tafelronde Vrije zaterdag op lagere en kleuterscholen Nog 150.000 nodig voor 'kroon' Walburgtoren 20 mei 1963 - Omstreeks vier uur arriveerde Prins Bernhard bij het stadhuis voor het bijwonen van de jaarvergadering van de Nederlandse Tafelronde. Over de jaarvergadering zelf kunnen wij niet veel meedelen. De pers is namelijk niet welkom op zulke bijeenkomsten. Dat was overigens geen beslissing van Tafel 17 (Zutphen), wél van het hoofdbestuur, dat - om welke reden dan ook - meent deze bijeenkomsten een besloten karakter te moeten ge ven. (Stedelijk Museum Zutphen, foto Zeylemaker) 29 mei 1963 Ook in Zutphen wordt bij het gewoon lager onderwijs en op de kleuter scholen een vrije zaterdag ingevoerd. Deze 'vijfdaagse' begint echter niet op alle scholen tegelijk. 'Haantje de voorste' zijn in dit geval de openbare scholen, die er op de eerste za terdag na Pinksteren (8 juni) mee beginnen. De rooms-katholieke scholen volgen dit voor beeld een week later en de christelijke scho len beginnen pas met hun vijfdaagse na de grote vakanties, dus bij de aanvang van het nieuwe schooljaar. Vanzelfsprekend moet het verminderde aantal lesuren op de een of andere ma nier worden gecompenseerd. Het is niet de bedoeling daarvoor de vrije woensdagmidda gen te gebruiken. Wel zullen er uren worden gekort op vakanties, terwijl - althans op de r.-k. en christelijke scholen - de ochtenden wat worden verlengd. Naar men ons van de zijde van de gemeente meedeelde, zullen er - voor wat de openbare scholen betreft dus - dit jaar geen uren meer op vakanties worden gekort. De invoering van de vrije zaterdag op de la gere en de kleuterscholen wordt stellig door heel wat Zutphenaren toegejuicht. Immers, hierdoor wordt het voor tal van gezinnen - mits de gezinshoofden ook een vijfdaagse werkweek hebben - mogelijk om er eens een lang weekeinde op uit te trekken. 17 juni 1963 Op de drukbezochte dona teursvergadering van het Wijnhuisfonds maakte de voorzitter van het college van re genten, de heer J.M.G. Numans, bekend dat voor het herstel van de bekroning van de Sint-Walburgiskerk nog zo'n 150.000 nodig is. Op 50.000 kan reeds gerekend worden. Verder maakte de voorzitter bekend dat aan het pand van de firma Rutgers op de hoek van de Beukerstraat en de Sprong- straat nieuwe vensters met roeden zijn aange bracht. De panden Kerkhof 2 en 4 zijn nu zo goed als gereed, maar een definitieve bestem ming daarvoor ontbreekt nog. Het pand De Wildeman op de Zaadmarkt begint reeds een klein beetje te gelijken op wat we er in de toe komst van hopen te zien. Na de vakantie van de bouwvakkers zal een aanvang worden gemaakt met de verbetering van de uitleenbibliotheek in de Openbare Leeszaal in Het Bolwerck. De restauratie van het pand aan de Rode Torenstraat, waarin eeuwen geleden de oude Munt was gevestigd, ligt niet zo makkelijk. Op het Rijkenhage zal de poort van de gereformeerde kerk binnen kort weer op zijn plaats worden gebracht. ^utphen - 2013/2 59

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 27