Demping Linie van Hooff Kapperallee wordt 9 m breed In het holst van de nacht werkt men aan de ver betering van de bocht in de oprit van de IJsselbrug in De Hoven. (Stedelijk Museum Zutphen, foto Zeylemaker) zen dat deze bocht als een 'struikelblok' moest worden beschouwd. Er is nu een verkeersgelei ding gemaakt van zogeheten Lieconblokken. Deze heeft tot doel een beter en vloeiender verloop van de bocht, waardoor deze overzich telijker is geworden. Mede door de verkanting, die is gemaakt, zal deze constructie de veilig heid van het verkeer vergroten. 10 mei 1963 Er wordt op het ogenblik ge werkt aan de demping van de Linie van Hooff, een oude vestinggracht in de omgeving van het Warnsveldsewegkwartier. Dit project wordt uitgevoerd in het kader van het uitbreidings plan 'Varkensweide'. Op de gedempte gracht worden wegen gelegd en woningen gebouwd. De plannen voorzien in de aanleg van een straat, de Bilderdijkstraat, rond de Prof. Gunningschool, die dus van de Paulus Pot terstraat naar de Jan Vermeerstraat zal lopen. Aan deze verbinding komen winkels met bo venwoningen. De Staringstraat gaat men over de gedempte gracht doortrekken naar de Da Costastraat, die vroeger Wilgenstraat heette. De bebouwing in deze omgeving wordt voltooid, hetgeen betekent dat aan de J.P. Heyestraat - die de verbinding gaat vormen De Linie van Hooff is inmiddels voor een groot gedeelte gedempt. De foto geeft een beeld van de rioleringswerkzaamheden. (Stedelijk Museum Zutphen, foto Zeylemaker) tussen de Berkenlaan en de Jan Vermeer straat - blokjes eengezinswoningen verrijzen, totaal circa 45. Deze huizen worden voor een deel op de gedempte Linie van Hooff ge bouwd. De demping van de linie wordt alge heel, wat wil zeggen dat de gracht tot achter het bezinestation van de heer Van Gelder aan de Warnsveldseweg gaat verdwijnen. 15 mei 1963 De directeur van Openbare Wer ken heeft in overleg met de Provinciale Water staat een plan ontworpen dat in grote lijnen het volgende omvat: het verbreden van het bestaan de asfaltdek naar beide zijden tot een breedte van negen meter, uit te voeren in zand-grindas- falt op een zandbed en een aanbrengen van een slijtlaag over het gehele wegdek. Deze voorzieningen zullen dienen als on dergrond voor een later aan te brengen asfaltdek, dat wordt aangebracht als de gehe le weg voldoende is gezet. De kosten van deze laatste werken zijn niet in de begroting opge nomen. Aan weerszijden is een rijwielpad ge projecteerd ter breedte van 1,50 m, waartussen een rijbaan van zes meter. De kosten van de werken bedragen 65.000. Mogelijk komt de helft hiervan uit het Provinciaal Wegenfonds. 58 ^utphen - 2013/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 26