Conservatoir beslag Vervuiling loopt de spuigaten uit 'Zuiveringsactie' Smoezelig duimpje Bouw Svenska-Zutphen officieel begonnen De Waarheid voor een bedrag van honderddui zend gulden te kunnen aanspreken. De advocaat van de heer l'Ecluse, mr. R.J.C. Cornegoor, voert een actie tot revisie van het vonnis van zijn cliënt, omdat de heer l'Ecluse volhoudt dat iemand anders de verzetsgroep heeft verraden. In verband met het artikel in De Waarheid heeft mr. Cornegoor kortgeleden conservatoir beslag laten leggen op het oude grachtenpand Felix Meritis in Amsterdam, dat eigendom is van de Communistische Partij van Nederland. De civiele kamer van de Amsterdamse rechtbank zal pas uitspraak doen nadat de werderpartij in de gelegen heid is gesteld verweer in te dienen. Dat is tot 23 april mogelijk.* 20 april 1963 Schoon en zindelijk? U moet eens goed om u heen kijken! Vuilnis hier, af val daar, rommel overal. En u behoeft daar voor heus niet ver te gaan, want Zutphen vormt op dit landelijk beeld geen uitzonde ring. En het wordt - zowel in de oude stad als in de kwartieren - met de dag erger. In de binnenstad hebben de vervuilers het vooral voorzien op plaatsen waar krot ten en andere bouwvallen zijn gesloopt. Als er eenmaal ergens een open plek is of een beetje puin ligt, is dat voor veel mensen hét aangewezen punt om er oude matrassen, af gedankt emballagemateriaal, oudpapier en voedselresten neer te gooien. Noot van de redactie: Pas op 26 januari 1965 deed de civiele kamer uitspraak. Zie het krantenbe richt in het Nieuwsblad van het Noorden: http://resources3.kb.nl/010675000/pdf/ DDD_010677295.pdf Maakt u op een zonnige lentedag eens een wandeling langs de Berkel, door het Armen- hagen, over het Stationsplein (let u vooral op de spoordijk), door het Basseroord of de Polsbroek. Overal zult u kleine straat- of buurtvuilnishopen aantreffen. En in het Staatsliedenkwartier is het niet anders. Vlak bij de Joodse begraafplaats liggen bergen huis- en ander vuil. Zo zijn er in Zutphen nog tientallen plaatsen meer aan te wijzen. In de Polsbroek heeft de gemeentelijke reinigingsdienst een 'zuiveringsactie' gehou den, die karrenvrachten vuil opleverde. Maar het is - uiteraard - onbegonnen werk om dit in alle hoeken en gaten van de stad te doen. Het is - dunkt ons - niet nodig om te wijzen op de grote gevaren die dit vuil oplevert voor de volksgezondheid. Op onze speurtocht naar vuilnishopen vonden we twee hele wit tebroden waaraan gepikt of.geknaagd was. Heel dicht erbij speelden twee kleutertjes in een hoop zand. Een derde dreumes lag met een smoezelig duimpje in zijn mond uit te rusten op een vieze oude matras, waar het stro doorheen stak. 23 april 1963 De bouw van de Zutphense vestiging van Svenska Metallverken is maan dagmiddag om 12.15 uur officieel begonnen. Burgemeester S. de Jong (in oliejas en met een zilverkleurige helm op zijn in het zonnige zui den gebruinde hoofd) hield bij deze start de 'touwtjes' stevig in handen. Hij dreef met suc ces de eerste van in totaal 243 zestien meter lange betonpalen de grond in. Op het bouwter rein aan de Oostzeestraat wapperden Zweedse en Nederlandse vlaggen in de noordwester, die de ene voorjaarsbui na de andere aanvoerde. 56 ^utphen - 2013/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 24