Signaleringen Jessie Jongejans Boeken Michel Groothedde: Een vorstelijke palts te Zutphen? Macht en prestige op en rond het plein 's-Gravenhof van de Karolingi sche tijd tot aan de stadsrechtverlening, Zutphen 2013 (Zutphense Archeologische Publicaties, nr. 77) Publicatie van het proefschrift van Michel Groothedde over de opgravingen op het 's-Gravenhof. De auteur besteedt uitvoerig aandacht aan de analyse en interpretatie van de sporen en vondsten van de opgravingen en vergelijkt ze met de uitkomsten van eer dere archeologische onderzoeken. Het boek van 472 pagina's en met 410 afbeeldingen is vanaf 15 februari 2013 te koop bij de boek handels in Zutphen en Warnsveld. W. J. M. Hermans: Achterhoekse kroniek van de jaren 60, Hengelo (Gld.) 2012 De auteur spitte de krantenarchieven door om een beeld te krijgen en te presenteren van de roerige jaren '60 in de Achterhoek. In deze kroniek zijn 857 krantenberichten opgenomen. Het boek is verkrijgbaar bij Zut- phense en Warnsveldse boekhandels en bij het Stedelijk Museum. H. Harsema, E. Storm, A. Kaper: Verhalen over landgoederen en buitenplaatsen in Gel derland, Wageningen 2012 De auteurs verzamelden mondelinge verhalen over verschillende landgoederen, waaronder Middachten, Keppel, 't Medler en Het Enze- rinck als werkgroep Oral History Gelderland van Stichting Landschapsbeheer Gelderland. Het boek is verkrijgbaar bij Zutphense en Warnsveldse boekhandels. D. ten Bosch: Eerste aanzet tot een genealo gie Ten Bosch, Zutphen 2012 Het verslag van een speurtocht naar de voor ouders Ten Bosch, die teruggaat tot 1615. Een geschiedenis van landbouwers in het ri vierenlandschap die hun oorsprong hebben in Vierakker. Een vorstelijke palts te Zutphen?! t-- Websites http://goudeneeuw.ntr.nl Mooie, duidelijke, informatieve website, behorend bij de televisieserie De Gouden Eeuw, met van 11 december 2012 tot en met 24 maart 2013 dagelijks een krant per jaar met artikelen uit de periode 1585-1688. Zutphen was tijdens de Opstand (Tachtigjarige Oorlog) een belangrijke vestingstad en komt zowel in de krant als in de serie geregeld aan de orde. http://cbg-heraldiek.blogspot.nl/2010/02/een-dedicatio-in-de-walburgiskerk-te.html Heraldieksite met een duidelijke uitleg over een aantal afbeeldingen in de Walburgiskerk in Zutphen. 22 ^utphen - 2013/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2013 | | pagina 22