Moeizame vraaggesprekken Vervolgens constateert hij: Het project vergt aanzienlijk meer werk en tijd dan men denkt en was voorzien, door grote hoeveelheid items, mensen die de ge schiedenis van hun eigen familie, bedrijf of organisatie niet (goed) kennen, veel tegen strijdige beweringen, uitspraken die niet overeenkomen met schriftelijke bronnen, on terechte correcties. In feite breng ik ook voor tal van organisaties en bedrijven de geschie denis in kaart. Die van Manus Garsen kostte 1,5 maand. 95% van de tijd is onderzoek. Ge schiedschrijving is wetenschap, speculeren is taboe. In dezelfde brief somt hij een aantal moeilijk heden op waar hij nogal eens tegenaan loopt: dorpsbewoners die niet gewend zijn zich te laten interviewen, waardoor de vraaggesprek- nazoeken, interviewen, concepten schrijven en herschrijven. In februari 2009 deed hij daar verslag van aan de commissie die hem begeleidde. In Makkinks eigen woorden: De informatie haal ik overal vandaan: 1000 gesprekken (Warnsveld, ex-buitenge bieden, Voorst, Vorden, Leer, Gorssel, Does burg enz.; lijst van 450 namen), naoorlogse kranten (10.000'den berichten), alle 1300 edities van Warnsvelds Contact, feestgidsen, zangkoorprogramma's, archiefstukken, notu lenboeken, foto's, websites, tientallen boeken over Warnsveld en omgeving enz. Zoveel mo gelijk probeer ik te voldoen aan de wensen en uitgangspunten van de opdrachtgever en de meelezende en meebeoordelende Warnsvel- ders die ik interview en die commentaar ge ven op de conceptteksten. De grote omvang vergt systematische aanpak In Leesten had J.W. Kiffer aan de Lansinkweg een dekbok. Achter op de foto staat: Pedro 1958. (collectie J. Rossel) ^utphen - 2012/4 101

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 5