Aan de Molenstraat had Huib Visser zijn transportbedrijf. Deze foto is gemaakt omstreeks 1933, toen er familie uit Amerika over was. Van links af: Drikus Klein Nengerman, de paardenvoerman; Huib Visser, de eige naar; Joke Visser en haar broertje Jan; Johanna Visser-Nijhof; tante Ka Visser en oom Huib Visser uit Amerika; Eef Visser, en als laatste chauffeur Herman Louckhart. (collectie Eef van Santen-Visser) Zoals afgesproken doe ik u hierbij de nog zeer voorlopige opzet en planning toe komen. De definitieve structuur ontstaat al schrijvende. Doel van het schrijfproject: ge schiedschrijving van de gemeente Warnsveld waarbij de mens centraal staat en het accent komt te liggen op het sociale, economische en culturele leven, aangevuld met aspecten op het vlak van beleid en politiek. De uitga ve moet een aanvulling worden op bestaande uitgaven en moet iedereen aanspreken. Om dat moet worden gestreefd naar een min of meer evenwichtig totaalbeeld zal van de reeds beschreven geschiedenissen de hoofdlijn worden belicht. De meeste aandacht krijgt de naoorlogse periode, want vooral toen is er veel veranderd. De omvang zal ca. 100 pagi na's (max. 120) bedragen. Zijn opdrachtgevers hebben hem daarin klaarblijkelijk na januari 2005 niet meer kun nen beperken. Hoezeer Henk Makkink zich in zijn onderwerp heeft vastgebeten en uitge leefd, blijkt uit het feit dat het boek uiteinde lijk maar liefst op 200 pagina's groot formaat is uitgekomen. Maar zover was het in maart 2004 nog lang niet. Het boek zou vóór 1 januari 2005 - de startdatum van de nieuwe gemeente Zutphen - moeten verschijnen. Door de zeer brede aanpak waarvoor Makkink had geko zen, werd dat niet gehaald. Zijn gedegenheid en de onvoorstelbare gedetailleerdheid die hij daarbij aan de dag legde, bleek bijzonder tijdrovend. Vijfjaren na de start van 'zijn' pro ject was Makkink nog volop aan het studeren, 100 ^utphen - 2012/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 4