Zutphenaar redt twee kinderen Thieme schenkt 10 mille voor open boekerij Kozakken Thiemezaal Voorsterklei beveiligd bij waterstanden tot een maximum van 8,80 m boven nap. De de finitieve verbetering van de beveiliging van het tuindersgebied behoort tot de taak van het polderdistrict Brummen-Voorst. 17 december 1962 - Vanmorgen heeft de ma chinevoerder van de betonfabriek 'De Hoop', de heer J. Sloof, twee jonge kinderen van de verdrinkingsdood gered. Het driejarig zoontje van de familie Veerkamp uit de Appelstraat en zijn evenoude vriendje, een zoontje van de fami lie Spannenburg, kwamen tijdens hun spel in het water bij de Linie van Hooff terecht. De heer Sloof, die een vrije morgen had, hoor de de kinderen gillen. Hij sprong te water en redde ze. 29 december 1962 - Op 1 januari a.s. is het honderd jaar geleden dat de heer C. Schil- lemans de uitgeverij, drukkerij en binderij overnam van de heer W. Thieme. Ter gele genheid van dit eeuwfeest heeft de directie van WJ. Thieme Cie NV tien mille geschon ken aan het bestuur van Zutphens Openbare Leeszaal en Bibliotheek, voor het inrichten van een open boekerij. Vrijdagochtend hebben de directeu ren van WJ. Thieme Cie, de heren Schillemans, in tegenwoordigheid van de Zut- phense wethouders, een aantal bestuursleden en de directeur van de olb, ten stadhuize een cheque ten bedrage van tienduizend gulden overhandigd aan burgemeester S. de Jong, die voorzitter is van de leeszaal. Het was mr. C. Schillemans die memoreerde hoe zijn grootvader destijds de uitgeverij en drukkerij Thieme overnam, wat voor de fami lie Schillemans aanleiding werd zich in Zut- phen te vestigen. Voor wat de familie van zijn grootmoeders kant betrof, deze heeft reeds veel langer domicilie in de Gravenstad, want mr. Schillemans herinnerde zich nog een ooggetuigenverslag van zijn grootmoeder, die 'de kozakken over de trappen van de Wijn huistoren had zien klimmen'. De band tussen Zutphen en Thieme nv werd door de directeur hecht en sterk genoemd. Het bedrijf meende dan ook ter gelegenheid van het eeuwfeest iets in het algemeen belang van de plaats van vestiging te moeten doen. Daarbij had men gezocht naar een instelling die veel met 'het boek' te maken had. Uitein delijk werd besloten een bijdrage te leveren aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en wel speciaal voor de inrichting van de open boekerij, waartoe reeds geruime tijd plannen bestaan. De heer De Jong zei de geste van Thieme uiteraard zeer op prijs te stellen. 'Thieme en Zutphen zitten echt vast aan elkaar; Thie- me-Zutphen was voor mij als oud-onderwijs man al vroeg een begrip.' De heer De Jong stelde voor ervoor te zorgen dat de gift van Thieme zichtbaar zou blijven. En wel door de uitleenzaal Thiemezaal te noemen, en die naam ook op de een of andere manier goed te laten uitkomen. Geen enkel bestuurslid maakte daartegen bezwaar, waarop de heer De Jong - voordat hij de cheque aan de pen ningmeester overhandigde - nog zei: 'Op die manier zullen wij deze vorstelijke gift vereeu wigen, ook al is dat wel een erg zwaar woord.' ^utphen - 2012/4 123

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 27