Indrukwekkende cijfers Nieuw koelhuis voor 'De Landbouw' Felle brand verwoest speelgoedwinkel IKIWk. lig?;. Eén laaiende vuurzee woning betrok beschouwd als een nieuwe ver bruiker. Het grote aantal nieuwe vestigingen en verhuizingen maakte dat eind 1956 2900 percelen min of meer automatisch op de nieuwe spanning waren aangesloten. In 1957 werd het besluit genomen de 2400 percelen die nog de oude spanning hadden, op kosten van het bedrijf over te schakelen. De Gamog verwisselde of bouwde om: 47.430 lampen; 2.285 strijkijzers; 2.013 stofzuigers; 5.000 diverse apparaten en 900 motoren. De totale kosten hebben, inclusief de nieu we elektriciteitsmeters, rond 360.000 be dragen, of wel 150 per perceel. Het aantal aansluitingen bedraagt thans 8.300. Zutphen slaat in dit opzicht in de rij der gemeenten be slist een goed figuur. Zo is men in Deventer, Zwolle en Den Haag, om slechts enkele plaat sen te noemen, nog met de omschakeling bezig. In andere grote gemeenten heeft de omschakeling van 125 op 220 volt nog steeds niet plaatsgehad. 14 november 1962 - De NV Koelhuis 'De Land bouw' is voornemens een nieuw koelhuis te bouwen op de hoek van de Contre Escarpe en de Coenensparkstraat, waartoe op het ogen blik plannen worden uitgewerkt. Het wordt een modern koelhuis voor vlees. Hieraan bestaat wel behoefte; er zijn bijvoorbeeld dit jaar reeds twee invriesre- gelingen tot stand gekomen, in het voorjaar een voor varkens- en deze herfst een voor rund vlees. De bouw van het nieuwe koelhuis houdt ook verband met de eeg. De nv heeft reeds en kele koelhuizen aan de Contre Escarpe in ge bruik. Het bestaande gebouw aan de Parkstraat blijft zijn huidige bestemming behouden. 26 november 1962 - Door een felle brand zijn zondagavond de speelgoedwinkel van de heer A. Wierts aan de Nieuwstad en de daarboven gelegen woning volkomen verwoest. Het vele speelgoed in de zaak werd een prooi der vlammen en van de inboedel kon evenmin iets worden gered. De heer Wierts wist het zich in de winkel bevindende geld in veilig heid te brengen, alsmede allerlei waardepa pieren, waaronder enkele polissen. wmié 1 onopol.J]/ I j fifiS Wm* Alvorens de winkel te betreden moesten de brand weerlieden zich van persluchtmaskers voorzien, met het oog op de rookontwikkeling. De omvang van de schade, ongetwijfeld een groot bedrag, is nog niet bekend. De brand, die ontstaan moet zijn bij de zolder tussen winkel en woonhuis, is waarschijnlijk veroorzaakt door oververhitting van de pijp van een kachel in de winkel. De heer Wierts is wel verzekerd, doch volgens onze inlichtin gen niet hoog genoeg. De heer en mevr. Wierts bevonden zich op het tijdstip dat de brand uitbrak niet in de woning. Zij waren als gasten op een bruilofts feest in De Uitrusting te Eefde. De schoonmoe der van de heer Wierts was thuis en zij ont dekte, toen zij omstreeks half tien koffie wilde ^utphen - 2012/4 121

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 25