Zutphen vijftig jaar geleden: 1962 (4) Theo Hebing Gezin uit woning gezet Kantoren op hoek Broederenkerkplein 2 oktober 1962 'We weten niet waar we heen moeten', zegt de heer G.A. Klaassen, tot voor kort woonachtig aan het Vispoortplein. 'We zullen proberen onderdak te krijgen in het Volkshuis.' Op het trottoir staat de inboedel van het echtpaar Klaassen, dat het huis moet verlaten omdat de eigenaar er de beschikking over wil hebben voor zichzelf. Het betreft hier een gerechtelijke uitzetting, nasleep van een enige tijd geleden gewezen vonnis van de kantonrechter. Twee verslagen mensen, die 28 jaar in deze buurt hebben gewoond. Sinds tien jaar is de heer Hietveld uit de Hoven eigenaar van het huis. Hij heeft echter zijn woning aan de Weg naar Voorst verkocht en wil aan het Vispoortplein gaan wonen. Er is een vonnis van de kantonrechter van 18 juli 1961, waarbij de heer Klaassen is aangezegd het huis na een half jaar te verla ten. Anderhalfjaar geleden is volgens de heer Hietveld de huur opgezegd. 'De heer Hiet veld heeft mij een huis aangeboden in het Het huisraad van het echtpaar Klaassen staat op straat voor hun huis Vispoortplein 9a, dat zij gedwongen zijn te verlaten. (Stedelijk Museum Zutphen, foto Zeylemaker) Staatsliedenkwartier,' zo vertelt de heer Klaas sen, 'maar Huisvesting vond dit voor twee personen te groot en dus ging het niet door.' Volgens de heer Hietveld is Klaassen ook een huis in de Hoven aangeboden (Akker straat), dat inwendig geheel is verbouwd. 'Hij wenste echter niet naar de Hoven te verhui zen. Overigens heeft hij met diverse andere personen kunnen ruilen die de woning in de Akkerstraat wel wilden betrekken. Op deze wijze had hij een huis kunnen krijgen onder meer in de Brugstraat en in de Lange Hof straat. Dit werd echter niet geaccepteerd met het oog op de ruimte die hij meende nodig te hebben.' 5 oktober 1962 - Het nog steeds braak liggen de perceel grond op de hoek van het Broe derenkerkplein en de Kreynckstraat wordt verkocht. B W delen de raad mede dat de heer D.J. te Mebel te Warnsveld er het oog op heeft geslagen. Het terrein is groot 440 m2; de grondprijs bedraagt twaalf gulden per vier kante meter. De heer Te Mebel wil op het terrein, dat bestemd is voor de bouw van woningen, winkels of bedrijven met bovenwoningen, kantoren met bovenwoningen oprichten. De heer Te Mebel heeft een assurantie kantoor en een bouwonderneming. Hij laat honderd tot honderdenvijftig woningen per jaar voor de verkoop bouwen. Zijn gedachten gaan uit naar de stichting van een kantoor in Zutphen op de plaats niet ver van het station van de Ned. Spoorwegen en van de Gelderse 118 ^utphen - 2012/4

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 22