http://www.beethoveninzutphen.nl ners van deze wijk. Te bestellen bij de Histo rische Vereniging Zutphen en te koop bij het Regionaal Archief, Spiegelstraat 15, 7201 KA Zutphen. Zie ook het artikel van auteur Bert Gravesteijn 'De Mars' in het tijdschrift Zut phen 2012-3. Richard Schuurman: Spoor naar Woeste Hoeve, Hilversum 2012 De journalist Richard Schuurman ging op zoek naar de 23-jarige Poolse RAF-piloot Czeslaw Oberdak, die in mei 1944 een nood landing maakte bij Dalmholte bij Ommen. Samen met de Amerikaanse vlieger Fran klin Coslett, die de oorlog overleefde, heeft Oberdak op negen plaatsen in Overijssel en Gelderland ondergedoken gezeten. Zij zijn uiteindelijk door de Duitsers als 'Todes- kandidate' opgesloten in De Kruisberg in Doetinchem. Oberdak blijkt samen met 117 mannen op 8 maart 1945 te zijn gefusilleerd bij Woeste Hoeve, waarna hij naamloos werd begraven op het ereveld in Loenen. Het boek geeft ook een gedetailleerde reconstructie van deze Duitse vergelding voor de aanslag op ss-generaal Rauter. Het boek is te be stellen bij Uitgeverij Verloren in Hilversum (www.verloren.nl). Bert Fermin: Rhienderink, Brake en Scheur- kamp, Zutphen 2012 Verslag van archeologisch en historisch onderzoek naar drie historische erven in Warnsveld, mogelijk gemaakt door de vervan ging van het riool in onder andere de Rhien- derinklaan en de Kozakkenlaan. Leo Robbers e.a.: Zutphense roei- en zeilver eniging Isala. Lustrumboek bij de 100ste verjaardag, Zutphen 2012 De geschiedenis van honderd jaar vereni gingsleven wordt in dit boekje in beeld ge bracht. Websites Website bij het muziektheaterstuk Ludwigs Wieg, dat is opgevoerd in de Buitensociëteit in Zut phen. Zie ook het artikel van de auteurs Michel Groothedde Sietze Wierda 'Is Ludwig van Beethoven in Zutphen geboren?' in het tijdschrift Zutphen 2012-3. http://www.onsdna.nl Nieuwe, duidelijke site voor mensen die archiefonderzoek willen doen. De website geeft inzicht in wat je in archieven kunt vinden en hoe je moet gaan zoeken. Op de website staan ook voor beelden van mensen die hun zoektocht met goed resultaat hebben voltooid. http://elzeluikens.wordpress.com/tag/napoleonblog/ Informatieve website over keizer Napoleon en Gelderland. Deze blog wordt elke twee weken aangevuld met een nieuw artikel. De site geeft een gedetailleerd kijkje achter de schermen met citaten van ooggetuigen/tijdgenoten. ^utphen - 2012/4 117

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 21