Warnsveld bouwt 28 woningwetwoningen Nog 167 privaattonnen in Zutphen Tonnenbelasting Premieregeling zien: Amsterdamsche Bank, Rotterdamsche Bank, Dat Bolwerck (lichtkronen), Vetter, Rutgers etc. Hoewel de heer Remmelink de smederij aan de kant heeft gedaan, houdt hij de verkoop van haarden en kachels aan. 27 augustus 1962 - Aanvankelijk was voor dit jaar aan de gemeente Warnsveld een contin gent van vier woningwetwoningen toegewe zen, bestemd voor krotopruiming. N aderhand werden nog vier woningwet woningen toegewezen en in verband met het ernstige personeelstekort bij de psy chiatrische inrichting Het Groot Graffel ver volgens nog eens twintig huizen bestemd voor personeelsleden van voornoemde inrichting. In totaal derhalve een contingent van 28 wo ningwetwoningen. Het college van B W stelt de raad voor de huizen te bouwen op de bezuiden de Leestenseweg gelegen terreinen. 3 september 1962 - De bijdrage voor de ver vanging van een privaatton door een closetin richting bedraagt op het ogenblik 50% van de door B W goed te keuren vervangingskos- ten met een minimum van 250 en een maxi mum van 650 per geval, verminderd met de toe te kennen premie ingevolge de Premiere geling Woningverbetering, bedragende 150. Van de 167 thans nog in deze gemeen te aanwezige privaattonnen, die door de gemeentereiniging worden verwisseld, staan er zes in het Emmeriksewegkwartier en veertien in de Hoven; de overige voor het me rendeel nog in te amoveren woningen in de binnenstad. Een beeld dat over niet al te lange tijd tot het verle den zal behoren: het ophalen van de privaattonnen. (particuliere collectie) Daar in het Deventerwegkwartier ook geen tonnen meer aanwezig zijn, komt het B W, mede om de rijafstand van de privaatton- nendienst aanmerkelijk te kunnen bekorten, noodzakelijk voor dat de tonnen in de Hoven en in het Emmeriksewegkwartier - in totaal twintig - zo spoedig mogelijk door een clo setinrichting worden vervangen. De kosten van de privaattonnendienst be droegen in 1961 11.422. Aan tonnenbelas ting werd in dat jaar ontvangen 1.600, zodat netto ten laste van de gemeente bleef een be drag van 9.822. Uitgaande van dit bedrag bedroegen de kosten per ton 58,80. Voor de twintig tonnen in de Hoven en het Em- meriksewegkwartier zou dit derhalve 1.176 bedragen, doch gezien de rijafstand is dit be drag aanmerkelijk hoger. Het vervangen van deze twintig tonnen door een closetinrichting zal gemiddeld 1.000 per ton bedragen. Op grond van de Premie regeling Woningverbetering kan hiervoor een premie worden verkregen van 150 per 90 7utphen - 2012/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 26