Zutphen vijftig jaar geleden: 1962 (3) Theo Nieuwe Bornhof in augustus klaar Moderne keuken Hebing Drie woonlagen Eisen des tijds 2 juli 1962 - Jhr. mr. M.W.C. de Jonge, voorzitter van 'Isala', heeft tijdens de receptie van de vereniging - die haar gouden jubileum herdacht - melding ge maakt van plannen om de Zuiderhaven af te sluiten en te dichten. In dit verband zei de heer De Jonge dat de plannen van Isala voor de toekomst nog onzeker zijn. Het zou onverstandig zijn nu nieuwe botenhuizen, kleedkamers etc. te bouwen. 7 juli 1962 - Ze zitten nog op de bank op de binnenplaats van het oude gebouw: de provenieren van het Bornhof. Maar binnen afzienbare tijd zullen zij afscheid moeten nemen van dit vertrouwde plekje. Het nieu we tehuis op de Varkensweide nadert zijn voltooiing; het streven is medio augustus te verhuizen. Behalve het verzorgingshuis, dat plaats biedt aan 57 bejaarden, omvat het nieu we Bornhof 24 huisjes voor valide echtparen, zodat er in totaal 105 personen een onderko men vinden in het complex. De hoofdingang van het verzorgingshuis be- vindt zich aan de zijde van de Hoofdgracht. Via deze toegang komt men in een hal met een royaal trappenhuis, waarachter de zie kenafdeling, die plaats biedt aan vier tot zes personen. Hierbij zijn ook een personeelska- mer, een kamer voor de zuster en een onder- zoekkamer geprojecteerd. Verder is er ook plaats voor een logeerkamer. Ter linkerzijde van de ziekenafdeling is een aula gebouwd. Een ruime keuken zal zo modern mogelijk worden ingericht. Aan de andere zijde van de hal komen de vertrekken voor het hoofd van de huishouding en het kantoor van de rent meester. De grootte van de vijfenveertig eenpersoons kamers is ca. 4 x 3 m. Men betreedt deze via een portaal met toilet, grote hangkast, vaste wastafel en een aanrechtplankje. De vertrek ken van de tweepersoonskamers hebben een grootte van 5 x 3V m. Bovendien is er een slaapkamergedeelte van 2H x 2V m, door een gordijn afgescheiden van het woongedeelte. Het verzorgingshuis heeft drie woonla gen. De derde bestaat uit acht kamers voor het personeel. Eveneens aan de zijde van de Hoofdgracht bevindt zich de recreatiezaal. In de laatste drie jaar zijn er, met het oog op de totstandkoming van het nieuwe tehuis, geen provenieren in het oude gebouw op genomen. Allen die thans nog in het oude gebouw verblijven, kunnen worden onderge bracht. Voor een plaats in het verzorgingshuis hebben zich nog tal van anderen gemeld, maar men kan hen thans niet opnemen, om dat er voor hen geen ruimte meer is. 88 Zutphen - 2012/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 24