Boeksignaleringen Jessie Jongejans Boeken Heiligen in Gerke Hoekstra: Heiligen in het Oosten, Kranenburg 2012 Kerkhistoricus Gerke Hoekstra schreef een rijk geïllustreerd boek met verhalen over pa troonheiligen van kerken in de Achterhoek en Liemers. Het boek kan voor 22,50 (ex clusief verzendkosten) worden besteld bij het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg, maar is ook verkrijgbaar bij boekhandels in de regio. Jos Lankveld: Zuivelfabrieken kwamen en gingen, Aalten 2012 Jos Lankveld onderzocht de ontstaangeschie- denis van 130 melkfabriek] es in de Achter hoek, Liemers en het Gelders rivierengebied. Het boek geeft een goed overzicht van de geleidelijke overgang van ambachtelijke naar industriële melkverwerking in Oost-Gelder land en het Gelders rivierengebied. Het boek is te bestellen voor 34,95 (exclusief verzend kosten) bij Uitgeverij Fagus in Aalten (www. fagus-uitgeverij.nl). Ingrid Bakker: Werk in uitvoering, kunste naars en hun ateliers met foto's, Zutphen 2012 Een publicatie bij de gelijknamige tentoon stelling in het Museum Henriette Polak. In grid Bakker fotografeerde achttien kunste naars die aan het werk waren in hun atelier. Al deze kunstenaars hebben werk in de collec tie-Polak. In de tentoonstelling worden de fo to's getoond in combinatie met het werk van deze kunstenaars. De tentoonstelling is nog te zien tot 16 september 2012. De publicatie is bij Museum Henriette Polak verkrijgbaar. Gemeente Zutphen: Hun levens voor onze vrijheid, Zutphen, 2012 Naar aanleiding van de onthulling van een herdenkingszuiltje in Leesten voor elf ge sneuvelde Canadese militairen in april 1945 heeft de gemeente Zutphen een informatie boekje uit 2005 herzien en opnieuw uitgege ven. In dit overzichtelijke boekje staan een reconstructie van de bevrijding van Leesten in 1945, korte biografieën van de elf gesneu velde Glens en een kaartje met de straatna men van de gesneuvelde militairen in Lees ten-Oost. Het (gratis) boekje is te bestellen bij Wim Smeerdijk (per e-mail: wim.smeerdijk@ zonnet.nl, of telefonisch: 0575-52 35 52). Marina Laméris: De Buitenplaats en het Nederlandse landschap, Zwolle, 2012 Ter gelegenheid van het themajaar van de buitenplaats is dit rijk geïllustreerde boek uitgebracht met een overzicht van buiten plaatsen in Oost-Nederland. Met algemene 86 Zutphen - 2012/3

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 22