Eerste dakspant op nieuwe secretarie Familiewapens in schuil- kapel botsing, juist op de verbinding tussen tractor en aanhangwagen. Het mag een wonder heten dat er geen persoonlijke slachtoffers zijn gevallen en dat de gevolgen beperkt ble ven tot materiële schade. 13 april 1962 - Boven op de in aanbouw zijnde gemeentesecretarie prijkt trots de rood- wit-blauwe vlag. Gistermorgen omstreeks half tien was het grote ogenblik aangebroken, waarnaar velen al maanden hadden uitgezien: de eerste dakspant kon op het gebouw ge plaatst worden. Dat aan deze vreugdevolle gebeurtenis niet zonder meer voorbijgegaan werd, spreekt welhaast vanzelf. Want deze eerste dak spant betekent het in zicht komen van de vol tooiing, die door talrijke - nu benard gehuisveste - gemeenteambtenaren met blijd schap begroet zal worden. De nieuwe secretarie betekent immers meer ruimte en licht, econo mischer indeling en prettiger werken. 18 mei 1962 - In februari werden de plannen voor de restauratie van het pand Rode Toren straat 23 [nu nr. 65, red.] goedgekeurd en werden subsidies verleend. Door de bouw- stop moest het werk bijkans het gehele jaar uitgesteld worden. In oktober werd de bouw vergunning verleend en het werk is inmiddels flink gevorderd. Van de voormalige gebrandschilderde glas-in-loodvensters uit de schuilkapel zijn restanten aangetroffen en beschreven door de oud-archivaris van Zutphen J. Gim- berg. Onder de restanten bevonden zich een De schuilkapel in het pakhuis aan de Rode Toren straat dateert van omstreeks 1 630. (foto Zeylema- ker, Stedelijk Museum Zutphen) wapen, voorstellende twee gekruiste sleutels en het onderschrift Heer Aerent Schimmelpen- ninck, vicarius tot Sint Walborgen binnen Zutphen 1628, een wapen voorstellende een adelaar met rechts gewende kop en het onderschrift Heer Harmen Barner, canonicus tot Sint Walbor gen binnen Zutphen 1628, en een incompleet onderschrift betrekking hebbende op heer Willem van der Capellen, van welk geslacht het wapen voorstelt: in blauw een zilveren an- kerkruis, in het eerste kwartier vergezeld van een gouden kapel met een spits dak, waarop een kruis, en in het gebouw drie rode ven sters en een rode poort. Besloten is bij het herstel van de schuilkapel wapens en onderschriften betreffende ge noemde heren aan te brengen in drie vakken van de twee kruisvensters en het vierde vak aan te vullen met het wapen van het geslacht Haack. Dit geslacht, in de 16e en 17e eeuw rooms-katholiek gebleven, dreef de deftige ^utphen - 2012/2 57

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 25