Websites deze titel gepubliceerd werden in het kerk blad In en Om de Martinuskerk gebundeld uit gegeven. Koos van Dieren schreef deze artikelen na zijn aftreden als voorzitter van het college van kerkvoogden op basis van ker kelijke archiefbescheiden van de Martinus kerk in Warnsveld, die tot 1668 teruggaan. Het kerkarchief is inmiddels overgebracht naar het Regionaal Archief in Zutphen; het is digitaal toegankelijk. Het boekje geeft een goede impressie van het belang van kerkge nootschappen voor onder anderen zieken en wezen, aan wie bijstand werd verleend. Het boekje is te bestellen voor 3,50 bij Henk Mulder (hmulder@planet.nl). In dit tijd schrift zal een artikel verschijnen van Henk Mulder over het kerkarchief van Warnsveld. Lex Rutgers e.a.: Nederlandsch Mettray 160 jaar. 185 1 -201 1Deventer 201 1 Een publicatie over de geschiedenis van de Mettray, ter gelegenheid van haar 160-jarig bestaan - met mooi beeldmateriaal van deze unieke organisatie op het gebied van de (her)opvoeding van jongens in Nederland. Stichting Werkgroep Kadastrale Atlas Gelderland: Kadastrale atlas Gelderland: Vorden, Arnhem 201 1 In de serie kadastrale atlassen is nu ook een boekje met cd-rom verschenen over de situa tie van het onroerend goed in Vorden. http://kolonialereserve.nl/ Website over de Koloniale Reserve, met de aankondiging van tentoonstellingen, ook in het kader van het festival 'Gelegerd in Gelder land'. http://www.gelegerdingelderland.nl/ Website van het festival 'Gelegerd in Gelder land', met evenementen over het militaire verleden van de provincie Gelderland. Ook de Historische Vereniging Zutphen neemt deel aan dit festival. http://www.liberationroute.com/ Op de website van de Liberation Route vindt u informatie over de 77 luisterplekken (onder andere in Dieren en Ellecom) met verhalen over de bevrijding van Arnhem, Nij megen en het oosten van de Achterhoek in 1944/1945. De verhalen zijn ook via deze website gratis te downloaden. http://www.laarstraat.nl/geschiedenis-van- de-laarstraat De Archeologische Dienst van de gemeente Zutphen heeft de resultaten van zijn onder zoek over de geschiedenis van de Laarstraat in Zutphen op een overzichtelijke manier op deze website geschetst. U vindt hier ook een samenvatting van het boek van Bert Fermin en Michel Groothedde: De middeleeuwse Laar straat van brug tot poort (Zutphense Archeolo gische Publicaties 49, 2010). 54 Zu tphen - 2012/2

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 22