Cor Bierhof In memoriam 20 augustus 1940 - t 4 januari 2012 Donderdag 5 januari 2012 kregen wij het nog steeds niet te bevatten bericht door dat Cor Bierhof onverwachts was overleden. Sinds 29 juni 2006 was Cor lid van de werk groep van de Mars van de Historische Vereni ging Zutphen. Na een bezoek aan de expositie met foto's over de Mars bij Eijer- kamp had Gerrie Willemsen hem gevraagd lid te worden van onze werkgroep. Cor had veel belangstelling voor de historie van de stad Zutphen en in het bijzonder voor de Mars. Hij was er immers geboren Na de start van de werkgroep was Cor bijna wekelijks op het Regionaal Archief Zutphen te vinden. Samen met Gerrie Willemsen en Chiel Veerwater was hij op zoek naar informa tie over de Mars. Zowel in het archief als daar buiten. Vele uren zijn doorgebracht met het speuren naar feiten. Maandelijks kwam de werkgroep bijeen. Cor viel daarbij op, door dat hij van alles wat hij tegenkwam een kopie maakte en overal mapjes van had. Hij be schikte zo over een eigen archief over de Mars, waar wij dankbaar gebruik van hebben gemaakt. Ook was Cor als vrijwilliger actief geworden in het Regionaal Archief, en zo kon je hem dan ook geregeld achter paperassen aantreffen, die hij vaak met een loep aan het bestuderen was. De afgelopen maanden waren wij als werk groep bezig de laatste gegevens uit te werken, zodanig dat de diverse onderwerpen gebruikt kunnen gaan worden voor het boek dat wij dit jaar willen uitgeven. Helaas is het Cor niet gegeven dit mee te mogen maken. Als leden van de werkgroep zullen wij dan ook zeker zijn betrokkenheid, inbreng en droge humor gaan missen. En ook - bij tijd en wijle - zijn eigenzinnigheid. Wij zullen het boek over de Mars dan ook zeker mede aan hem opdragen. Namens de werkgroep en de Historische Ver eniging Zutphen zijn wij Cor heel veel dank verschuldigd voor al het werk dat hij heeft verzet, maar vooral ook de samenwerking met hem. Hij verdient daarvoor ons respect. Jam mer, dat hij er straks niet bij kan zijn! Wij wen sen de familie heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Ap Lammers 28 ^utphen - 2012/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 28