Zutphen vijftig jaar geleden: 1962 (1) Scheepje met 18 ton olie in Twentekanaal gezonken Voor de tweede maal Torenklok wijst steeds 12 uur aan Nog steeds geen spits 2 januari 1962 - Een met 18 ton gasolie gela den tankbootje van de firma K. Slurink, dat ligplaats had boven de sluis te Eefde, is op Nieuwjaarsdag gezonken. Vandaag zal ge poogd worden het scheepje - nadat de olie eruit is gepompt - te lichten. Nieuwjaarsmorgen stuurde sluiswachter A. Lens de sluisknecht v.d. Stroom naar het bootje om eens poolshoogte te nemen, omdat het niet bemand was. De sluisknecht keerde terug met de mededeling dat het zin kende was. Acht ton olie is gisteren in een andere boot getankt. Men is voornemens de rest over te pompen in een tankwagen, doch deze kon de ligplaats niet bereiken wegens de gladheid van de kanaaldijk. Vandaar dat besloten werd te wachten tot vandaag om dan de nog in het scheepje aanwezige tien ton olie in een an dere boot te tanken. Wanneer dat gebeurd is, zal getracht worden het vaartuig te lichten. Ongeveer twee jaar geleden is een bootje van dezelfde firma, dat op dezelfde plaats lag, ook al gezonken. 6 januari 1962 - Het gaat niet goed met het uur- en automatisch speelwerk in de Wijnhuis toren. Al maanden zijn geen wijsjes meer te horen en evenmin vertelt het uurwerk al weken hoe laat het is. Welke stad kan zich ver heugen over een dergelijke curieuze klok, die zich zwijgend boven de nederzetting aan zijn voet verheft? Naar gehoopt wordt is nu spoedig een deel van de narigheid voorbijEen man kement aan een onderdeel in het uurwerk is de oorzaak van het stilstaan. Dit onderdeel moet van een klokkengieterij uit Heiligerlee komen en wanneer alles naar wens verloopt, komt dit vandaag nog aan. Misschien wordt het uurwerk dan tevens vandaag nog in wer king gesteld. Maar u behoeft in ieder geval niet lang meer tegen de loodrecht omhoog staande wijzers van de Wijnhuistoren aan te kijken. Dit euvel zal nu uit de wereld geholpen zijn. Dan is het wachten alleen nog maar op Hoe lang zal het nog duren voordat de Walburgs- kerk z'n spits terugkrijgt? (Stedelijk Museum Zutphen) de terugkeer van de wijsjes en het aangeven van de uren. Hoe lang nog? Hult de Wijnhuistoren zich in een diep zwij gen, de Walburgskerk moet het nog steeds zonder spits stellen. In naburige steden, zoals Doesburg en Doetinchem, wordt hard ge- 24 ^utphen - 2012/1

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 24