Websites Brandsma Instituut aan de Radboud Univer siteit Nijmegen. Hij scheef ook de inleiding en de toelichting. Van Dijk was eerder grond legger van de uitgave van de verzamelde wer ken van Geert Grote. Bert Fermin en Michel Groothedde: Steenkool, bagger, bokkenhoorns. Twee laatmiddel eeuwse complexen van de Schupstoel en de Nieuwstad in Zutphen, Zutphen 201 1 Publicatie over de vondsten bij twee kleine archeologische onderzoeken in de binnenstad van Zutphen. Bert Fermin: Erven uit ijzertijd en volle mid deleeuwen in Warnsveld, Zutphen 201 1 De archeologische opgraving bij de nieuw bouw van Zorg- en Wooncentrum Den Bouw legde sporen van bewoning uit de IJzertijd bloot. Ook bleek dat dit gebied in de middel eeuwen een levendige geschiedenis heeft gehad. Caroline Reilink: Het Achterhoek Boek, Zwolle, 201 1 In zo'n 270 verhaaltjes met illustraties wordt een beeld geschetst van markante personen, opvallende gebouwen, typische tradities en gebeurtenissen uit de Achterhoek. De illustra ties zijn voor een deel afkomstig uit de collec ties van het Regionaal Archief Zutphen, het Waterschap Rijn en IJssel en het Erfgoedcen trum Achterhoek en Liemers. Fotograaf Erwin Zijlstra maakte de recente foto's. www.historiezutphen.nl Op de site van de Historische Vereniging Zutphen kunt u onder de knop 'Naslag' en dan 'Index Zut- phen' nu ook de gedigitaliseerde nummers van het tijdschrift Zutphen vinden en lezen. Alle jaargangen (1982-2011) zijn inmiddels gedigitaliseerd. De gedigitaliseerde artikelen zijn ook via zoektermen (zoals: jaartal, auteur, titel) te raadplegen en te doorzoeken. U kunt als zoekterm bijvoorbeeld het jaartal 1982 in toetsen, en dan kunt u doorklikken naar de tijdschriftartikelen. http://www.arga-nl.nl/ De Stichting Aircraft Research Group Achterhoek (arga) toont op de website de resultaten van onderzoek naar de luchtoorlog boven de Achterhoek tijdens de Tweede Wereldoorlog. Met locaties op een kaart, geborgen vliegtuigen en biografieën van de piloten. http://www.adas 1868.nl/ge/index.html De website biedt per provincie en vervolgens per plaats gedigitaliseerde gemeentekaarten uit de negentiende eeuw uit de atlas Jacob Kuyper (1865-1870). Bijvoorbeeld: behalve twee kaarten van Zutphen ook Warnsveld, Lochem, Voorst, Vorden en nog veel meer. http://www.graafschap-middeleeuwen.nl/ algemeen/introductie.html Op deze uitge breide en steeds groeiende website vindt u in formatie over de adel, hun (verdwenen) kastelen en hun wereld in de middeleeuwse Achterhoek en Liemers. Met bijdragen van gerenommeerde mediëvisten en archeolo gen. De website biedt een schat aan informa tie, waaronder tevens het onderzoek naar de palts in Zutphen. http://www.gelegerdingelderland.nl/ In de zomer van 2012 wordt in Gelderland het fes tival 'Gelegerd in Gelderland' gehouden. Dit festival besteedt aandacht aan het militaire verleden van de provincie en is bedoeld voor een breed publiek. De website informeert vanaf het voorjaar van 2012 over de activitei ten op de verschillende locaties. ^utphen - 2012/1 23

Zutphen (vanaf 1982) | 2012 | | pagina 23