was er niet. De gemeentelijke bewaar school en ook de naai- en breischool, die a! jaren in deze voormalige kazerne waren gevestigd, konden wel verhuizen naar het gebouw van de voormalige Latijnse school16 aan de Rozengracht. Het plan stuitte op bezwaren. Het raadslid Glashorst voelde niets voor het verplaatsen van de bewaarschool. De kinderen werden hier doorgaans gebracht door hun oudere broertjes of zusjes, die zelf op de nabij ge legen armenschool gingen. Als deze scho len te ver uit elkaar kwamen te liggen, zouden de kleintjes thuisgehouden wor den en zou de bewaarschool verlopen. Dat was bij een eerdere verhuizing ook al ge bleken. Raadslid Opten Noort zag proble men voor het Stedelijk Instituut17, dat ook Burgemeester O.L. van Limburg Stirum. On- in deze voormalige kazerne was gevestigd. danks het verzoek van B&W om garnizoens Hij vreesde dat het onderwijs er te zeer uitbreiding leek Van Limburg Stirum toch ver onder zou lijden als er overal in het ge- rast toen de minister van Oorlog daarop liet bouw voortdurend soldaten in en uit lie- weten dat Zutphen weer een cavaleriegarni- pen. Verscheidene raadsleden drongen aan zoen zou krijgen. Toen het 1° Regiment Dra- op uitstel van de komst van de dragonders gonders zijn opwachting maakte, moest er tot geschiktere huisvesting was gevonden. flink geïmproviseerd worden om officieren, Van Limburg Stirum wilde daar echter niets manschappen en paarden onder te brengen. van weten. Dat had men dan eerder moe- (Stedelijk Museum Zutphen) ten melden aan het Ministerie van Oorlog. Nu was het daar te laat voor, meende hij. Nog meer soldaten De burgemeester toonde waardering voor Er werd een commissie ingesteld, die snel de aangedragen oplossing, maar moest tot met een oplossing moest komen. Al in de zijn spijt mededelen dat dit plan niet kon volgende raadsvergadering kwam deze met doorgaan. Net diezelfde ochtend had hij de aanbeveling om het Korps Pontonniers bericht ontvangen van het Ministerie van te verhuizen naar de gebouwen van de ou- Oorlog dat het Korps Pontonniers op korte de Latijnse school. De daar gevestigde bi- termijn uitgebreid zou worden. Dat bete- bliotheek en magazijn konden wel overge- kende nog meer soldaten in de stad. Hier- bracht worden naar de voormalige school door kwam alles weer op losse schroeven van de heer Punt18. te staan. Maar geen nood: Van Limburg 16 In het voormalige Broederenklooster; tegenwoordig is hier het Gemeentelijk Museum gevestigd. 17 Stedelijk Instituut van Opvoeding en Onderwijs, een plaatselijke voorloper van de hbs, door het gemeentebestuur in 1841 gesticht door samenvoeging van twee andere scholen. 18 De stadsschool van W. Punt stond bij de Broederenkerk; in 1852 was deze school verplaatst naar de vroegere officiersstal op de Rozengracht. ZUTPHEN 105

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 7