In memoriam Spittaalstraat 1412-04-1920 - f Spittaalstraat 12, 12-10-2011 Op woensdag 12 oktober jongstleden, iets na twee uur in de middag, overleed op zijn geliefde werkplek in de Spittaalstraat het oudste lid van onze vereniging, Piet Dullaert. Iedere dag ging hij nog naar zijn kantoor op de eerste verdieping, waar hij werkte aan alles wat hem bezighield: de geschiedenis van Gelre, de geschiedenis van Zutphen, de geschiedenis van zijn familie, die hij reconstrueerde tot in de middeleeuwen. Na een ernstig auto-ongeluk in 1967 besloot hij zijn Dullaert-bedrijven in Zutphen en wijde omgeving te verkopen. Hij ging doen wat altijd al zijn liefde was geweest. Een opleiding tot wetenschappelijk archiefambtenaar leidde tot een aanstelling bij het Rijksarchief Arnhem. Daarnaast was hij vanaf 1952 tot 1979 actief als regent en adviseur van het Wijnhuisfonds. Negen jaren lang was hij lid van de Monumentencommissie. Bij zijn pensionering, in 1985, vroeg hij als afscheidsgeschenk enige duizenden kopieën van stukken uit het Rijksarchief die relevant zijn voor de geschiedenis van Zutphen, waarmee hij over een onuitputtelijke bron voor zijn onderzoekswerk in de jaren daarna beschikte. Bescheiden als hij was, leidde dit niet tot eigen publicaties, maar wel tot ondersteuning van publicaties van anderen. Naast al deze werkzaamheden gaf hij zijn krachten ook nog aan diverse besturen, zoals dat van Huize Sint-Elizabeth. Van de Historische Vereniging Zutphen was hij lid vanaf het eerste uur. Van de oprichting in 1994 tot zijn afscheid in 2009 konden de leden van de Werkgroep Bouwhistorie genieten van de onuitputtelijke kennis van hun nestor. Gemeentelijk bouwhistoricus Jeroen Krijnen: 'We hebben met hem een vasthoudende pleitbezorger voor monumenten en cultureel erfgoed in Zutphen verloren. Hij was bovenal een fijne, lieve man.' Cosse Koolstra 128 ZUTPHEN Pset Dullaert

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 30