met de eenvoudigste middelen tot stand is gekomen, verantwoord van vormge ving en aankleding. Alle luxe is verme den en toch is er iets moois tot stand ge bracht, zo stelde hij. Modern misverstand Hierna volgde een uiteenzetting van ge neesheer-directeur dr. J. Westerhuis: 'Een van de middelen waarmee men de pa tiënten hoopt te genezen, is de kunstthe rapie. Er wordt vaak gemeend dat ze nuwartsen met woorden kunnen bijdra gen aan het genezingsproces, maar het komt juist op de beleving aan. Kunst is een levend iets dat degene die haar ondergaat, in beweging brengt/ Ook muziektherapie is belangrijk voor de pa tiënten. Zij heeft invloed op het mense lijk organisme, zoals ademhaling, circu latie van het bloed en spierspanning. Een modern misverstand is dat men denkt dat ontspanning komt door niets-doen. Maar juist evenwichtscheppende bezig heid heeft ontspanning tot gevolg. Juist hiervoor is dit recreatiegebouw van zo'n grote betekenis, aldus dr. Westerhuis. Dr. Hamer, psychisch adviseur, richtte de aandacht van de aanwezigen op de lijn van de muren, die hij voelde als een om arming. Een benadering van de patiën ten, om hen weer een plaats te geven in de maatschappij. Oranjeschool te Warnsveld geopend 27 november 1961 - Loco-burgemeester B. Harmsen ontsluit de toegang tot de Oranjeschool. Achter hemvan links af, de heren Korevaar, Sijsling en Ordelman (bestuursleden van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs in Warnsveld), de heer Landman (architect), de heer Kamperman (voorzitter van de schoolvereniging) en mevr. Harmsen. (foto: Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) 126 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 28