'Ons Belang' zet vis uit 8 november 1961 - Een fijne motregen hing gistermiddag als een grijs gordijn bo ven de Vijver in het Staatsliedenkwartier. Aan de kant stond een groepje mannen, allen gekleed in leren jassen, en grote laarzen dragend. Zij waren leden van de hengelaarsvereniging 'Ons Belang'. 'Ons Belang' had bij de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij te Val- kenswaard 200 kg karpers (ongeveer zes honderd stuks) gekocht. Gistermiddag wer den ze in tanks met zuurstofapparaten naar Zutphen gebracht, waar ze in de Vijver uit gezet zouden worden. De Vijver is tevoren eerst gekeurd door de Heidemaatschappij om na te gaan of het water geschikt is een groot aantal karpers te 'huisvesten'. De uit slag was positief. Doel is de opvoering van de visstand en... grotere kansen op het ver schalken van een vis. Maar daar zal voor lopig wel niet veel van komen. Er mag niet meer dan één karper mee naar huis geno men worden, en verder hebben de karpers voor dit hengelseizoen nog niet de vereiste lengte van 35 cm. Bestuursleden van hengelaarsvereniging Ons Belang' zetten een deel van de 200 kg twee- zomerse karpers uit in de Vijver. (foto: Zeylemaker, Stedelijk Museum Zutphen) Hoeksteen voor Emmanuelkerk geplaatst 20 november 1961 - Deken J.H. Scholte op Reimer heeft zaterdagmiddag de hoek steen gelegd van de nieuwe rooms-katho- lieke Emmanuelkerk aan de Van Heem strastraat. Het is gebruikelijk bij de aan vang van de bouw van een kerk de eerste steen te leggen, maar door ziekte van pas toor Jongerius was het niet mogelijk een dergelijke plechtigheid op dat ogenblik te doen plaatshebben. Aangezien het in dit stadium van de bouw - de kerk nadert zoetjesaan haar voltooi ing - enigszins vreemd zou zijn van de eerste steen te spreken, werd deze 'hoek steen' genoemd. Gelukkig is pastoor Jon gerius weer in zoverre hersteld dat hij de plechtigheid kon bijwonen. Deken Scholte op Reimer las de bij een dergelijke plech tigheid gebruikelijke liturgie en verrichtte de daarbij horende ceremoniën. De hoek steen heeft als opschrift jezus Christuson veranderlijk fundament. Na afloop van de plechtigheid hield deken Scholte op Rei mer een korte toespraak. Hij sloot deze af met de woorden: 'Moge de zegen van de Almachtige God in ruime mate neerdalen op Zutphen.' 124 ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 26