Het gebouw is niet alleen bestemd voor gehele gemeenschap. Het mag beschouwd de christelijke jeugdverenigingen; men worden als te zijn van Leesten en Warken stelt het ook gaarne beschikbaar voor de tezamen, als een buurtschapshuis. Drie bestuursleden Z.IJ.V. leggen functie neer 21 oktober 1961 - Het bestuur van de Zutphense IJsvereniging (Z.IJ.V.) zal in de toekomst drie prominente bestuursleden missen, die gedurende een lange reeks van jaren de vereniging hebben gediend en er veel toe hebben bijgedragen dat zij een uit stekende naam in den lande heeft gekregen. Zij hebben hun werk gedaan op een wijze die boven alle lof verheven is. Het zijn de heren J.B. Gosselaar Beerta, N.J.H. de Rooy en J. Kortenoever. Ook baanchef R. Woud stra stopt met zijn werkzaamheden. In hun langdurige bestuursperiode hebben de aftredende heren een bijzonder voor spoedige ontwikkeling van de vereniging meegemaakt, welke in diverse evenemen ten tot uiting kwam. Tot tweemaal toe orga niseerde de Z.IJ.V. het kampioenschap van Nederland lange baan voor heren; in 1942 onder zeer moeilijk omstandigheden, bij zware sneeuwval, en in 1950. Eveneens tot tweemaal toe werd op haar baan het kam pioenschap van Nederland lange baan voor dames verreden; de eerste maal officieus. Dit kampioenschap is overigens ingesteld op initiatief van de Z.IJ.V. Sjoukje Dijkstra De drie aftredende bestuursleden hebben verder de periode van Dolf v.d. Scheer meegemaakt. Dit lid van de Z.IJ.V. werd in 1928/29 in Groningen kampioen van Ne derland en 1932/33 in Heerenveen. Verder behaalde hij diverse malen het kampioen schap van Gelderland hardrijden voor he ren. Sedert een aantal jaren organiseert de Z.IJ.V. ook militaire wedstrijden, die voor Zutphen van zeer veel belang zijn. Een hoogtepunt mag ook wel worden ge noemd de demonstratie van Sjoukje Dijkstra in de jaren vijftig. Ten slotte nog een enkel woord over de scheidende baanchef, de heer R. Woud stra. Hij bekleedt deze functie sinds 22 september 1924. Woudstra stond dag en nacht op de bres voor de vereniging, wan neer er ijs was. Tijdens zware vorst en he vige sneeuwval heeft hij vele malen de baan gereed gemaakt voor plaatselijke, provinciale en nationale wedstrijden. Woudstra was een kenner van het ijs zoals men waarschijnlijk in ons land geen twee de aantrof. Uit het politierapport 24 oktober 1961 - Aangehouden is een woonwagenbewoner, die nog een boete moest betalen. Nadat hij zijn schuld had voldaan kon hij weer gaan. Tegen een auto mobilist is procesverbaal opgemaakt, omdat hij zijn wagen met in werking zijnde motor liet draaien. In de afgelopen nacht werd medegedeeld dat aan de Weg naar Voorst iemand stond te liften. De politie trof een knaap in... pyjama aan. Deze bleek de be nen te hebben genomen uit een inrichting in de omgeving. Hij is daarheen teruggebracht. ZUTPHEN

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 25