Einde aan 'brom-circuit' in binnenstad 6 oktober 1961 - Het is afgelopen! Het is 2 uur 's middags tot 12 uur 's nachts. Ook de gebeurd met het vaak brullende lawaai uit Frankensteeg en Korte Beukerstraat zijn taboe, felgekleurde bromfietsen en met de levens gevaarlijke snelheden, waarmee de razende machines overal tussendoor suizen. Een zonder twijfel doeltreffend besluit van het college van B en W betekent dat van zaterdag af enkele straten in de binnenstad - die een 'prachtig' race-rondje vormden - voor brom mers taboe zijn. Met uitzondering van de Houtmarkt is het hele 'circuit' Sprongstraat- Beukerstraat-Turfstraat-Korte Hofstraat ver boden voor brommers. Dit verbod geldt van Ook in de Beukerstraat mag niet meer geracet worden, (foto: Stedelijk Museum Zutphen) 4 ;v Jeugdgebouw Triangel in Leesten geopend 9 oktober 1961 - Triangel is de naam van ambachtslieden uit de buurtschappen het jeugdgebouw dat in Leesten verrezen Leesten en Warken en leden van de chris- is, in de nabijheid van de School met de telijke jeugdverenigingen hebben het ge- Bijbel. Het woord betekent driehoek, zo zamenlijk tot stand gebracht, zei de voorzitter van de commissie van De heer Slijper memoreerde het moeiza- beheer, de heer J. Slijper, tijdens de ope- me begin. De gedachte aan nieuwbouw ningsbijeenkomst op zaterdagmiddag jl. kwam pas op nadat de aankoop van de oude smederij van Wichers afketste. Met Het is ook de naam van het Verbondsblad de bouw kon worden begonnen nadat er van het CJV. In de muziekwereld is de tri- circa tienduizend oude stenen waren ge- angel een instrument. Er zit muziek in, en kocht, afkomstig van de afbraak van wo- de heer Slijper hoopte dat dit ook gezegd ningen in Zutphen. Deze zijn door de le- kan worden van het gebouw, zodat het den der jeugdverenigingen afgebikt. De gerucht dat vandaar komt, goed zal zijn. metselaars werkten tot 's avonds laat; zij begonnen 's zaterdags vroeg en gingen - Buurtschapshuis in de vorige zomer - door tot laat in de Een stuk gemeenschapswerk, dat tegen- avond. Leerlingen van de lagere techni- woordig niet zo dik meer is gezaaid, zo sche school in Zutphen smeedden de Iet- werd door diverse sprekers de totstandko- ters voor de op het gebouw aangebrachte ming van het bouwsel genoemd. Immers, naam Triangel. 122 ZUTPHEN 1 flh Zutphen vijftig jaar geleden: 1961 (4) X h

Zutphen (vanaf 1982) | 2011 | | pagina 24